Cvičení pro uklouznutý disk v BWS

Jeden hovoří o herniovaném disku, když tkáň meziobratlový disk (disk) se z toho vynořil. Jeden hovoří o výhřezu, pokud je tkáň stále v kontaktu s meziobratlový diska sekvenátoru, pokud došlo ke ztrátě kontaktu s diskem. Výčnělek je předběžným stadiem herniovaného disku, disk je neporušený, ale dochází k výčnělku tkáně. v hrudní páteř, herniované disky jsou velmi vzácné ve srovnání s bederní páteří nebo dokonce s krční páteří. To je způsobeno mechanickou stabilitou hrudní páteř přes hrudník.

Cvičení

K úlevě by měla sloužit cvičení pro herniované disky v BWS bolest v akutní fázi a zmírnit podrážděnou tkáň. Po určitém množství uzdravení je obzvláště důležité upravit polohu BWS a zajistit svalovou stabilitu, aby nedošlo k přetížení. Kromě posilovacích cviků na slabé svaly strečink Lze také zvážit cvičení pro zkrácené svalové skupiny.

Ve většině případů je nedostatek narovnání příčinou nesprávného načtení v BWS. Cvičení s theraband může velmi dobře posílit napínací svaly. Po předchozím zaškolení zaškolení na vybavení (veslování stroje, motýl reverzní, lat-pull) v tělocvičně může být také vhodný pro zlepšení rovnání po a zasunutý disk v BWS.

To by vás také mohlo zajímat: Cvičení s theraband Theraband lze použít i doma. Můžete jej připevnit například ke dveřím nebo sloupu, aby byly dva konce pásky na dosah. Postavíte se před pás tak, že když jej vytáhnete, lokty ohnuté o 90 stupňů lze vytáhnout rovně kolem vašeho truhla aniž byste museli zvedat ramena.

Může být vhodný mírný ohyb kolena. Konce theraband jsou přitahovány k tělu, lokty jsou přitahovány k tělu, lopatky jsou přitahovány k sobě. Koncová poloha je držena asi 5 sekund, než se znovu uvolní.

Cvičení se provádí ve 3 sériích po 15 opakováních. Strečink cvičení mohou být nápomocná například při zkrácení truhla svaly brání fyziologickému držení těla BWS. Postavte se přímo před zeď, položte jednu paži naplocho na úroveň ramen nebo s loktem ohnutým o 90 stupňů proti zdi a poté otočte horní část těla od paže tak, aby truhla je natažené.

Paže zůstává u zdi, rameno by také mělo být co nejblíže ke zdi. The strečink poloha může být zesílena prohloubením dechů a měla by být držena asi 20-30 sekund před uvolněním. Existuje celá řada dalších cvičení, která by měla být přizpůsobena konkrétnímu pacientovi.