Cvičení pro akutní bolest | Cvičení pro hrudní páteř

Cvičení pro akutní bolest

V případě akut bolestje třeba se vyvarovat namáhavých cviků a všeho, co bolest zhoršuje. Další relaxační cvičení najdete v článcích:

  • Lehká mobilizační cvičení, jako je rolování dovnitř a ven ze sedadla pomocí paží, pokud je to nutné (jako theraband cvičení oběma rukama, ale bez Theraband) v dýchání rytmus může odpálit a uvolnit napnuté svaly.
  • I jednoduché kroužení ramen nebo kývání rukou může ulevit bolest in hrudní páteř Pokud je potřeba.
  • Pokud pohyb není dobrý, pohodlný strečink lze převzít polohu, jako je sedadlo balíku. Zde pacient spadne na kolena a sedí na patách, jeho hlava je spuštěna na podlahu. Podle toho, jak je to pohodlnější, leží paže natažené dopředu před tělo, dozadu vedle nohou s dlaněmi nahoru nebo jako opora pod hlava. Pokud existují problémy s koleny nebo krční páteří, lze jako podpůrný materiál použít polštáře. Aplikace tepla mohou být také užitečné pro akutní bolest.
  • Autogenní trénink
  • Progresivní svalová relaxace

Blokování BWS - vyrovnání

Častou příčinou bolesti v oblasti BWS je zablokování obratle nebo žeber klouby. Pokud jsou svaly dostatečně uvolněné, např. Po aplikaci tepla nebo a masáž, blokování může být uvolněno narovnáním. Doma si to může pacient vyzkoušet sám „převrácením“ přes tvrdý předmět, např. Válec fascie /tenis míč nebo a strečink pozice.

Rotační strečink pozice může někdy uvolnit blokování. V tomto případě pacient leží na zádech, nechá své ohnuté nohy spadnout na jednu stranu a natáhne protilehlou paži na druhou stranu, pohled sleduje paži. Paže na straně, na které leží nohy, může dosáhnout na opačný pobřežní oblouk a snadno jej zafixovat.

By dýchání hluboko dovnitř a ven může být blokování v případě potřeby uvolněno. Když specialista upraví kloub, nejprve prozkoumá páteř a určí, který kloub je blokován kterým směrem. Poté pacienta pasivně umístí do polohy, ve které nyní vyvíjí dávkovaný impuls přesně definovaným směrem k manipulaci s kloubem do fyziologické polohy.