Cvičení na astma

Cvičení používaná při terapii bronchiální astma jsou primárně určeny k tomu, aby pomohly pacientovi vědomě se ovládat dýchání a tak být schopen aktivně čelit astmatickému záchvatu bez paniky. Přes správné, vědomé dýcháníse mozek a další tělesné buňky jsou zásobovány dostatečným množstvím kyslíku, který přirozeně staví tělo do uvolněného stavu. Podle studium Při určitých způsobech chování a cvičení se postižená osoba může naučit, jak tento stav vyvolat, a tím případně snížit počet astmatických záchvatů.

Příznaky

Astma je zánětlivé onemocnění dýchací trakt což vede k přecitlivělosti sliznice průdušek. Výsledkem je, že průdušky jsou oteklé a produkují více sekrecí. Astmatický záchvat je navíc doprovázen takzvaným bronchiospasmem (křeče bronchiálních svalů, které vedou ke zúžení dýchacích cest). Další typické příznaky astmatu jsou konstantní podráždění hrdla, zejména v noci, pískání dech (také známý jako „sípání“), viskózní hlen, který je obtížné kašel záchvaty dušnosti a pocit napětí v truhla.

test

K diagnostice astmatu existují dva testy, které mohou poskytnout informace o této nemoci.

  1. Inhalační provokační test: Tento test se používá, existuje-li podezření na alergické astma. Podezřelý alergen je uveden do kontaktu s průduškou sliznice by inhalace.

    Poté sekundová kapacita (kapacita, kterou může pacient vydechnout co nejrychleji za jednu sekundu po dokončení inhalace) pacienta.

  2. Test bronchospasmolýzy: Tento testovací postup využívá spirometrii (malá plíce funkční test) ke kontrole, zda lze po podání bronchodilatátoru zvýšit kapacitu jedné sekundy. Po provedení první spirometrie pacient inhaluje takový lék. Po 15 minutách se provede druhá spirometrie a obě hodnoty se porovnají.

Dechová cvičení

Dechová cvičení in bronchiální astma jsou navrženy tak, aby pacientům umožňovaly vědomou kontrolu nad nimi dýchání aby bylo možné čelit astmatickému záchvatu a obecně zajistit dostatečný přísun kyslíku. 1. ret brzda Toto cvičení je základem pro všechny dechová cvičení a mohou být obzvláště užitečné v případě akutního astmatického záchvatu nebo dušnosti. Cvičení se provádí vdechováním vzduchu skrz nos a pak pomalý výdech proti odporu rtů (pro mnoho pacientů je cvičení snazší, pokud při výdechu vydávají určité zvuky, například „pff“ nebo „ss“).

2. pozice brankáře K provedení tohoto cviku mírně ohněte nohy, ohněte horní část těla dopředu a opřete si ruce nad kolena. V této poloze budete nyní několik minut dýchat pomocí ret brzda. 3. kočárová sedadla Při tomto cvičení se posaďte na přední okraj židle.

Nyní si uvolněte kočičí hrb na zádech tím, že si podepřete lokty na kolenou a volně si houpáte rukama. Zůstaňte v této poloze, dokud se vám nedaří lépe dýchat uvolněním truhla. V další variantě tohoto cviku si položte předloktí, ruce a hlava na stůl a pomalu dýchat skrz ret brzda.

4. strečink z truhla sval Postavte se do rohu místnosti a položte ruce na stěny v úrovni ramen. Nyní pomalu pohybujte rukama nahoru proti zdi, dokud nenajdete polohu, která by vypadala, jako by zde způsoboval nepohodlí. Nyní proveďte výpad tak, že se nakloníte do rohu a ucítíte napětí v hrudním svalu. Držte úsek po dobu 1-2 minut a dýchejte přes brzdu na rty. To by vás mohlo také zajímat:

  • Fyzioterapie pro astma
  • Cvičení proti inhalační bolesti