Cvičení pro bolesti zad během těhotenství

Během těhotenství, zpět bolest není neobvyklé. Jelikož jsou těhotné ženy ve výběru terapie poněkud omezené, často se používají konzervativní metody léčby, které pomáhají dostat stížnosti pod kontrolu. Zejména provádění konkrétních cviků na uvolnění, protažení, posílení a stabilizaci zádových svalů se ukázalo jako dobrá alternativa k běžným léky proti bolesti.

Výhodou cvičení je, že během něj zůstáváte aktivní těhotenství a udělejte něco dobrého pro sebe a své klouby. Cvičení nejen snižují bolest, ale také zvyšte svoji flexibilitu a volnost pohybu, abyste se obecně cítili zdatnější a energičtější. Která cvičení jsou pro vás nejlepší ve které fázi těhotenství a pro vás osobně je nejlepší projednat to s lékařem, terapeutem nebo porodní asistentkou. Mnoho cviků lze po úvodní výuce snadno začlenit do každodenního života, takže zpět bolest se nejen bojuje, ale také se s ním zachází preventivně a udržitelně.

Cvičení

1) Posílení svalů dolní části zad Lehněte si na záda. Ruce leží volně podél těla, ramena se dotýkají podlahy úplně. Nyní položte nohy blízko hýždí a tlačte se nahoru.

Ujistěte se, že zadní strana stehen a zad tvoří přímku a vaše ramena se dotýkají podlahy. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund. 3 přihrávky.

2) Strečink páteř Přesuňte se do čtyřnohé polohy. Nyní nakloňte pánev dopředu a ohněte záda, jako byste chtěli udělat kočičí hrb. Vaše brada se nakloní směrem k vaší truhla.

Vydržte v této poloze asi 5 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. 5 opakování. 3) Posílení zadních svalů Posaďte se na podlahu.

Nohy jsou dopředu natažené dlouho. Nyní si položte ruce pod rameno a tlačte se nahoru tak, aby se vaše paty a ruce dotýkaly podlahy a vaše tělo tvořilo přímku. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund.

V závislosti na vašich vytrvalost, proveďte 2-3 průchody. 4) Posílení a stabilita Přesuňte se do čtyřnohé polohy. Současně zvedněte levou ruku a pravou ruku noha ve vysunuté poloze.

Ujistěte se, že váš kyčel zůstává rovný a neklesá. Vydržte v této pozici po dobu 10 sekund a poté změňte strany. 3 opakování na každou stranu.

5) Protáhněte se Posaďte se na podlahu a roztáhněte nohy, jako byste se pokoušeli rozdělit. Nyní zkuste dosáhnout levou rukou na levou nohu. Ujistěte se, že vaše nohy jsou zcela na podlaze.

Držte maximální úsek po dobu 15 sekund a poté změňte strany. 2 přihrávky. 6) Uvolněte bederní páteř Lehněte si na podlahu a nohy položte pod úhlem 90 ° na podpěru (např. Míč na tělocvičně nebo okraj židle).

Zůstaňte v této poloze několik minut a pociťujte, jak je tlak z páteře odstraněn. 7) Uvolněte krk a horní část zad Postavte se rovně a vzpřímeně. Nohy jsou od sebe zhruba na šířku ramen.

Nyní zvedněte ruce rovně nahoru a udělejte si velmi dlouhý, aby se celé tělo protáhlo. Poté se z tohoto prodloužení ohněte dopředu a nechte paže několik sekund volně houpat dopředu a dozadu. Další cviky na záda najdete v článcích:

  • Cvičení na uklouznutý disk během těhotenství
  • Cvičení proti bolesti zad
  • Cvičení pro ischiatickou bolest během těhotenství