Cvičení pro zánět šlach bicepsu

Biceps (Musculus biceps brachii) je silný a dobře viditelný sval v přední části horní část paže. Je zodpovědný za většinu pohybů paže, zejména za flexi loketní kloub, šlachy bicepsového svalu vznikají v glenoidní dutině lopatka a jsou anatomicky vystaveny vysokému mechanickému namáhání. Pokud je sval v každodenním životě přetížen, např. Skrz silový trénink, házení, chyby v držení těla a pohybu nebo jiné nemoci ramene kloub, zánět bicepsová šlacha rychle se vyvíjí; v 90% případů na dominantní paži.

Cvičení

V případě bicepsová šlacha zánětem je primárním cílem zabránit brzkému opětovnému naložení bicepsové šlachy. To znamená, že před zahájením tréninku musely ustoupit všechny příznaky zánětu. Toto školení je důležité, jinak bude mít za následek omezení funkčnosti a rozsahu pohybu.

Ošetřující lékař určuje čas, kdy lze s cvičením začít. Strečink Nejvhodnější jsou pak následující cvičení: 1) Cvičení „Uzlování“: Obě paže jsou natažené dozadu a ruce jsou vzájemně propojeny. Lokty jsou natažené a dlaně obou rukou směřují dolů.

Nyní je nutné natáhnout paže od těla směrem ke krytu až do a strečink je vnímán. 2) Cvičení „Second Hand“: Postižená paže je napnutá dopředu ve výšce ramen (asi 90 °). Loket je natažen na maximum.

Dlaň ruky směřuje nahoru a prsty jsou natažené. Nyní postižená osoba druhou rukou popadne prsty postižené strany a prsty / dlaň lehce přitlačí k podlaze. The strečink se koná po dobu cca.

20–30 sekund před opětovným uvolněním. Opakujte 3-5krát. 3) Cvičení „Roh“: Dotčená osoba stojí před rohem.

Obě paže jsou rozprostřeny do strany a přivedeny do úhlu 90 stupňů. Nyní postižená osoba zaujme krokový postoj a opře se rukama o dvě rohové stěny s nataženými lokty. Ruce se pohybují po obou stranách asi o 30 stupňů.

Pacient by pak měl cítit mírný tah od loktů k ramenům a hrudní páteři. Vydržte v této poloze asi 30 sekund. Opakujte 5krát.

4) Cvičení „Zeď“: Dotčená osoba stojí postiženou stranou u zdi. Nyní natáhne postiženou ruku dozadu, rovnoběžně s podlahou. Protahování můžete zvýšit změnou tlaku, kterým se opíráte o zeď. Pozice by měla být držena asi 30 sekund a opakována asi 3 až 5krát. Kromě popsaných cvičení by měla být přidána cvičení k posílení celých ramenních svalů a ke korekci držení těla dotyčné osoby v případě posturálních slabostí nebo chyb.