Cvičení pro bolesti loktů

Bolest loktů může mít mnoho různých příčin. Příznaky, které se vyskytnou, se mohou také lišit v závislosti na poranění a mohou způsobit omezení různých pohybů. Část rehabilitačních opatření pro bolest lokte jsou zvláště cílená cvičení na bolestivý loketní kloub. V závislosti na příčině jsou tyto zaměřeny na posílení svalů, stabilizaci loketní kloub, natáhnout šlachy a vazy a mobilizovat kloub. Která cvičení jsou vhodná pro jakou příčinu bolest rozhoduje ošetřující fyzioterapeut po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Cvičení

Stretch: Postavte se rovně a vzpřímeně a zkřížte ruce za zády. Z této polohy zvedněte ruce co nejvíce ke stropu. Držte úsek po dobu 20 sekund.

Stretch: Natáhněte jednu ruku rovně dopředu a složte zápěstí dolů. Druhou rukou vytáhněte zápěstí směrem k tělu tak, abyste cítili napnutí na předloktí. Držte tento úsek po dobu 20 sekund.

Mobilizace: Držte jednu paži v úhlu 90 ° truhla úroveň před tělem. Poté přesuňte předloktí nahoru od loketní kloub a ven, pokud je to možné. Poté se vraťte do výchozí polohy a cvik opakujte 10krát.

Posílení: Vezměte do každé ruky lehkou váhu (např. Malou láhev s vodou). Nyní přesuňte váhu z loketní kloub směrem k rameni a zase zpět. Opakujte 3krát 10krát.

Stabilizace: Postavte se do čtyřnohé polohy. Poté zvedněte pravou ruku a levou noha protáhl ve stejnou dobu. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund a poté změňte strany.

Během cvičení se ujistěte, že vaše zápěstí je pod vaším ramenem a že podpěrné rameno není úplně protlačeno. 2 opakování na každou stranu. Posílení: Vezměte do ruky malou váhu.

Zvedněte ruku nataženou nahoru. Nyní ohněte ruku v loketním kloubu tak, abyste snížili váhu dozadu tak, aby se téměř dotýkala lopatka. Pak zpět do prodloužení nad hlavou.

2krát 10 opakování na každou stranu. Další cvičení pro stížnosti na lokty najdete pod:

 • Cvičení na artrózu loktů
 • Cvičení na roztrhané vazy v lokti
 • Cvičení paží myší
 • Cvičí tenisový loket
 1. Stretch: Postavte se rovně a vzpřímeně a zkřížte ruce za zády. Z této polohy zvedněte ruce co nejvíce ke stropu.

  Držte úsek po dobu 20 sekund.

 2. Stretch: Natáhněte jednu ruku rovně dopředu a sklopte zápěstí dolů. Druhou rukou zatáhněte za zápěstí směrem k tělu tak, abyste cítili napnutí předloktí. Držte tento úsek po dobu 20 sekund.
 3. Mobilizace: Držte jednu paži v úhlu 90 ° truhla úroveň před tělem.

  Poté posuňte předloktí nahoru od loketního kloubu a co nejvíce ven. Poté se vraťte do výchozí polohy a cvik opakujte 10krát.

 4. Posílení: Vezměte do každé ruky lehkou váhu (například malou láhev s vodou). Nyní přesuňte váhu od loketního kloubu směrem k rameni a zpět.

  3krát 10 opakování.

 5. Stabilizace: Stojte ve čtyřnohé poloze. Poté zvedněte pravou ruku a doleva noha protáhl současně. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund a poté změňte strany.

  Ujistěte se, že vaše zápěstí je pod ramenem a že podpěrné rameno není úplně protlačeno. 2 opakování na každou stranu.

 6. Posílení: Vezměte do ruky malou váhu. Zvedněte ruku nataženou nahoru.

  Nyní ohněte ruku v loketním kloubu tak, abyste snížili váhu dozadu tak, aby se téměř dotýkala lopatka. Pak zpět do prodloužení nad hlavou. 2krát 10 opakování na každou stranu.