Cvičení na artrózu prstů

Osteoartróza je degenerativní progresivní a nevyléčitelné onemocnění. Může být obsažen, ale není léčen koordinovanou terapií. Kloubní chrupavka je degradován a kloubní prostor se zužuje, kostní přílohy ke kloubu jsou určeny ke zvětšení povrchu přenášejícího sílu. Zvýšená nehybnost a zánětlivé stavy stále více ovlivňují aparát kapsulárního vazu a okolní svalstvo. Ztrácí se pružnost vazů a zhoršuje se svalovina.

Cvičení

Od našeho kloubu chrupavka je vyživován hlavně pohybem, pohyb je lékem volby při osteoartróze. Je však důležité, aby hnutí nezatěžovalo klouby a je v každém případě bezbolestný. The klouby by měly být mobilizovány a posilovány a neměly by být dále namáhány.

1 Cvičení Za účelem mobilizace klouby jemně by se měly nejprve zahřát jednoduchými nekombinovanými cviky. Tímto způsobem se pacient může začít ohýbat a protahovat prst prstem. 2 Cvičení Různý koordinace cvičení lze poté provádět prsty.

(Střídavě se dotýká palce nebo podobně) Každý jednotlivec prst kloub by měl být mobilizován izolovaně. Uzavření pěsti je další dobrý cvik. 3 Cvičení V případě těžké bolestmůže pacient uvolnit napětí v kloubech působením lehké trakce na kloub.

K tomu pacient jistě uchopí prst kloub těsně u kloubu a jemně táhne prst. Spojovací plochy se od sebe uvolňují a tím i spoj chrupavka lze na krátkou dobu ulevit. Další cvičení na ruce a předloktí naleznete v následujících článcích:

  • Cvičení pro erysipel prstů
  • Mobilizační cvičení
  • Fyzioterapie pro artrózu kloubů prstů

Prst artróza vyskytuje se častěji v mladém věku, na rozdíl od artróza kolene or artróza kyčle.

Ve většině případů je předchozí onemocnění příčinou opotřebení kloubů. Artritidaje například revmatické onemocnění, při kterém dochází k opakovanému zánětu kloubů. Často jsou postiženy klouby prstů.

Záněty mohou vést k předčasnému artróza. Ženy jsou postiženy mnohem častěji než muži. Doprovodná fyzioterapie i léčba drogami jsou zvláště důležité pro udržení schopnosti pracovat postižených pacientů.

Zde by měly být brány v úvahu také psychologické faktory, a je-li to nutné, zohledněny při plánování terapie. Je třeba se vyvarovat rizikových faktorů, které dále poškozují klouby. Výživa může také podporovat opotřebení kloubů, a proto by měla být upravena, aby se zabránilo zánětu v těle.

Mělo by se změnit uspořádání pracoviště, aby byl zajištěn jemný pracovní den. Článek Polyartritida by vás také mohlo zajímat. Později, AIDS lze také přidat, jako je terapeutická hlína nebo měkká, elastická kulička z látky.

Díky tomu lze uchopení procvičovat a posilovat. V případě vážných omezení může být vyvinuta funkční ruka. Zde se první tři prsty, tj. Palec, ukazováček a prostředník, používají pro koordinační cvičení, zatímco malý prst a prsteník se používají pro silové náročné úkoly.

Cvičení by měla být individuálně přizpůsobena pacientovi a poté prováděna pravidelně, nejlépe několikrát denně. Masáže rukou mohou být účinné při úlevě od akutní bolest a po přetížení. Existuje celá řada cvičení a AIDS které usnadňují cvičení na klouby prstů a udržují je rozmanité.

Kromě pohybu jsou pro minimalizaci vhodné zejména tepelné podněty bolest. Někteří pacienti mají prospěch z chladu, jiní z tepla, to je otázka individuální volby. V případě akutního zánětu je však obecně třeba se vyhnout horku.

Ve speciálních zařízeních jsou často nabízeny parafínové koupele, při kterých si pacienti dávají ruce do umyvadla s horkým voskem. V akutních stadiích zánětu pomáhá úleva. Ruce by měly být používány co nejméně a pohyb by měl být v každém případě bezbolestný.

Dlahy, obvazy nebo ortézy mohou pomoci znehybnit klouby. Ve fyzioterapii mohou být klouby mobilizovány manuálními terapeutickými úchyty. Trakční léčba je obzvláště příjemná, když se dva povrchy kloubů od sebe uvolňují rukojetí v blízkosti kloubu, takže chrupavka / kost jsou vystaveny menšímu tlaku. Léková terapie doplňuje řadu terapií.

Klouby prstů jsou v každodenním životě neustále v pohybu a napjaté. Ortézy a dlahy jsou často objemné a omezují pacienta v jeho činnosti. Zde mohou pomoci páskové obvazy.

Klasickou pásku lze výborně použít k individuální stabilizaci kloubů. Tenký obvaz je do určité míry vodotěsný, a proto se může i po umytí rukou stále stabilizovat v každodenním životě. Nezabírá mnoho místa a udržuje pohyblivost ostatních kloubů.

Po určitém nácviku můžete obvaz aplikovat buď vy, nebo váš partner. Specifická zařízení mohou dokonce působit uvolňujícím tahem na povrchy kloubů. Kineziologické nahrávání je také možné pro léčbu prstový kloub artróza.

Existuje široká škála různých systémů, které lze přizpůsobit pacientovi a jeho každodennímu stresu. Přírodní léky mohou dobře podporovat klasickou farmakoterapii a lze je použít ke zmírnění příznaků. Protože artróza prstu je progresivní trvalé onemocnění, je doprovázena dlouhodobým užíváním protizánětlivých a léky proti bolesti.

Aby se tělo zbytečně nezatěžovalo „chemikáliemi“, mnoho lidí se uchýlí k alternativním lékům. Některé přírodní léky byly vědecky testovány. Například ďáblův dráp kořen, který má úlevu od bolesti při osteoartróze.

K dispozici jsou také krémy a masti. Přírodní léky mohou také dlouhodobě zlepšit příznaky. Je však nutné poradit se s lékařem.

Je obzvláště důležité vyhnout se zánětlivým stavům v kloubech, aby se zabránilo progresi onemocnění. V některých případech nemusí být léčba samotnými přírodními prostředky dostatečná. V takových případech by se nemělo vyhýbat užívání normálních antiflogistických léků.

Konzultace s lékařem je důležitá pro umožnění koordinované terapie. Léky používané na artrózu prstů jsou klasické léky používané na degenerativní onemocnění kloubů. Jeden hovoří o takzvaných nesteroidních antirevmatikách (NSAID).

Jedná se o protizánětlivé léky proti bolesti, které nepůsobí na základě kortizon. Nicméně, kortizon lze také použít při těžkém zánětu. Kortizon injekce do kloubů jsou sporné, protože kortizon má sice analgetický a protizánětlivý účinek, ale také poškozuje chrupavku.

Kyselina hyaluronová injekce do kloubů mají naopak pozitivní účinek na synoviální tekutina a nutriční stav chrupavky a zlepšit klouzání povrchů kloubů proti sobě. Může tedy snížit zánět. Kyselina hyaluronová je součástí synoviální tekutina a chrupavky.