Cvičení pro nesprávnou polohu nohou

Problém většiny nesprávných poloh nohou je založen na problémech s držením těla, svalů a tkáně obklopující klouby. Ve většině případů má příčná a podélná klenba nohy zploštělou polohu. Nesprávná obuv nebo nesprávné provedení pohybů může také přispět ke špatnému postavení. Při terapii nesprávných poloh chodidla se proto kromě správného držení těla obvykle klade důraz na cvičení, která posilují a uvolňují svaly chodidla a současně podporují větší stabilitu a lepší polohu chodidla. Cíle musí být pravidelně a důsledně prováděny postiženou osobou, aby bylo dosaženo úspěchu.

Cvičení / Terapie pro padlé oblouky

Základním problémem se zalomenou nohou je úhel mezi patou a spodní částí noha není rovný, ale zalomený. Výsledkem je, že ve většině případů kotník má zjevný sklon směrem dovnitř. The kotník kloub již není stabilní, ale v tzv výslovnost pozice.

Aby se předešlo problémům, které mohou vyplývat z nesprávného držení těla, terapie spočívá v určitých cvičeních ke stabilizaci kotník znovu spoj. Na podlahu položte lano nebo provázek. Nyní vyvážit na špičkách přes lano.

Aby bylo cvičení trochu náročnější, zkuste to vyvážit přes lano se zavřenýma očima. Pro toto cvičení stojí před krokem. Vaše chodidla jsou od sebe vzdálená na šířku ramen, kolena mírně ohnutá.

Ujistěte se, že vaše patanoha osa je rovná. Nyní skočte na schod a při přistání se ujistěte, že je osa rovná. Otočte se a stejným kontrolovaným způsobem skočte po schodech dolů.

Proveďte 10-15 opakování. Posaďte se na židli a položte postižený kotník na koleno. Jednou rukou vytočte patu směrem ven a současně otáčejte přední noha druhou rukou dovnitř, jako byste vyždímali ručník.

Pohyb provádějte klidně několik minut. Další cvičení najdete v článcích:

  • Fyzioterapie pro nesprávné polohy nohou
  • Fyzioterapeutická cvičení kotníkového kloubu
  1. Na podlahu položte lano nebo provázek. Nyní vyvážit na špičkách přes lano.

    Aby bylo cvičení trochu náročnější, zkuste se zavřenýma očima balancovat přes lano.

  2. Při tomto cvičení se postavte před schod. Nohy jsou od sebe vzdálené na šířku ramen, kolena mírně ohnutá. Ujistěte se, že vaše patanoha osa je rovná.

    Nyní skočte na schod a při přistání se ujistěte, že je osa rovná. Otočte se a skočte po schodech stejným kontrolovaným způsobem. Proveďte 10-15 opakování.

  3. Posaďte se na židli a položte postižený kotník na koleno. Nyní jednou rukou vytočte patu směrem ven a přitom otáčejte přední noha druhou rukou dovnitř, jako byste chtěli vyždímat ručník. Pohyb provádějte klidně několik minut.