Cvičení na bolesti hlavy během těhotenství

Bolesti hlavy během těhotenství nejsou neobvyklé. Zejména kvůli hormonálním změnám vyvážit ženského těla se dostane z rovnováhy, zvláště na začátku. Změní se oběh, metabolismus, návyky. Bolesti hlavy vyskytují se zejména v prvních měsících a krátce před porodem. Pokud žena již trpěla migréna-Jako bolesti hlavy před těhotenství, příznaky mohou být často zmírněny během těhotenství.

Cvičení

Bolesti hlavy během těhotenství jsou často způsobeny změnou oběhové situace. Zde pomáhají cvičení, která aktivují oběh. Procházky na čerstvém vzduchu také zajišťují dobrý přísun kyslíku.

Pro bolesti hlavy způsobené krční páteří, uvolnění a cirkulační cvičení pro rameno a krk pomoc regionu. 1) Rameno kroužící dozadu může uvolnit svaly ramenní opasek a pomáhá zmírnit bolesti hlavy. Rameno by mělo být vždy otočeno dozadu, aby pomohlo narovnat páteř.

Měly by být prováděny velké, rozsáhlé pohyby. 2) Strečink cvičení pro krk svaly mohou také působit proti bolesti hlavy. The hlava je nakloněn na jednu (pravou) stranu, pravou rukou je protilehlé rameno přitlačeno dolů, takže (levá) strana krk je natažené.

Pozici lze držet asi 20 sekund a měla by se opakovat na druhé straně. 3) Relaxace: Pokud se během těhotenství kvůli rostoucímu stresu a psychickému napětí, relaxační techniky jako autogenní trénink or relaxace podle Jacobsena může být užitečný. 4) Dechová cvičení: Dechová cvičení se také snadno provádějí.

Těhotná žena leží v pohodlné poloze a položí na ni ruce truhla nebo břicho. Zavře oči a soustředí se na její tok dýchání. Dýchá dovnitř nos a ven přes ústa.

Existuje mnoho různých pozic, ve kterých relaxujete dechová cvičení lze provést. Mohou být také užitečné při bolestech hlavy. To by vás také mohlo zajímat: Fyzioterapie na bolesti hlavy během těhotenství