Cvičení pro ostruhy paty

Častým onemocněním nohy je tzv. Patní ostroha (patní ostroha). Postihuje 10 procent dospělých. Nejčastější výskyt (prevalenci) onemocnění se vyskytuje u žen ve věku od 40 do 60 let.

Muži jsou postiženi méně často. Pata ostruhy jsou nefyziologické kostní přílohy v oblasti patní kosti. Jsou způsobeny podrážděním šlachových desek chodidla.

Ostruha paty je způsobena tlakem a trakcí, které vyvolávají zvýšený růst kostí na odpovídajícím místě. Často se neobjevují žádné nebo jen neškodné stížnosti. Patní ostruha (patní ostruha) však může vyvolat zánět v oblasti chodidla a způsobit tak závažné bolest.

Existují dvě typické vlastnosti patní ostrohy. Horní patní ostroha (Haglundova pata) se nachází na Achillova šlacha vložení. Spodní patní ostroha se vyvíjí pod patou.

Haglundova pata je vrozená, dolní patní ostruha je způsobena dlouhodobým jednostranným přetížením. Příčinou jsou často příliš těsné boty, které jsou kvůli tomu přetíženy obezita nebo dlouhodobé stání. U sportovně aktivních lidí nadměrné tréninkové zatížení, zkrácení lýtka a svaly chodidel or běh boty, které jsou v přední noha oblasti jsou obvykle spouštěči.

1. mobilizace s ježkovou koulí Vyvalte nohy na ježkovou kouli ležící na podlaze. Měníte se otáčením sem a tam, krouživými pohyby nebo převrácením do strany přes míč. Toto cvičení posiluje malé svaly chodidel a lze je také použít k mobilizaci fasciální tkáně.

Pokud se cvičení provádí ve stoje, zlepšuje to také smysl pro vyvážit. 2. uchopte nohou Posuňte se do sedu. Položte si hadřík na podlahu před nohy.

Nyní uchopte látku prsty, pevně ji držte, zvedněte z podlahy a nechte ji znovu spadnout. Opakujte cvičení v závislosti na vašem stav. 3. chůze ve všech variantách Chůze naboso v kruhu.

Nejprve na špičkách, poté na vnějším okraji chodidla a nakonec na vnitřním okraji chodidla. Pro obměnu postupujte velmi malými kroky, velmi velkými kroky a výpady. Další cvičení naleznete v článku

  • Mobilizační cvičení
  • Bolest Achillovy šlachy - cvičení, která pomáhají
  • Fyzioterapie pro patní ostruhy

1. strečink na zeď Umístěte se naboso asi jednu stopu před zeď.

Nohy stojí rovně na podlaze a pata je vždy v kontaktu s podlahou. Nyní je nechte pomalu naklonit dopředu ke zdi. Jakmile ucítíte přitahování lýtka, držte se v poloze a protáhněte lýtkové svaly a lýtko Achillova šlacha.

2. strečink s ručníkem Umístěte se na dlouhé sedadlo na podlaze. Vezměte si ručník a přitáhněte nohu k tělu. Držte pozici, jakmile ucítíte tah v oblasti lýtka.

Cvičení podle potřeby opakujte. Více najdete strečink cvičení v článcích Protahovací cvičení Achillova šlacha a cvičení proti bolest v přední noha. 1. postavte se na špičkách bosých nohou před zeď vzdálenou asi jednu nohu.

Ramena jsou podepřena na zdi. Postavte se na špičky asi 10 sekund. Pusťte 5 sekund a poté začněte znovu po špičkách.

Zvyšte cvičení zvednutím jednoho noha lehce a chodit s podpůrnou nohou na špičkách. 2. zesilte extenzory nohou Posuňte se na dlouhé sedadlo na podlaze. Připojte a Theraband na nohu a na zeď.

Nyní přitáhněte nohu směrem k tělu proti odporu Theraband, krátce držte pozici a pak pomalu pusťte proti odporu terapeuta. 3. partnerské cvičení na dlouhém sedadle Vy a partner sedíte naproti sobě na dlouhém sedadle. Vaše nohy jsou úplně protažené a chodidlo vašich chodidel se dotýká chodidla nohou vašeho partnera.

Nyní proti odporu partnera natáhnou nohu jeho směrem. Pak partner natáhne nohu vaším směrem proti odporu vás. Pokud máte pásy Thera, můžete je použít k připojení chodidel a také trénovat tah nohou s odporem.

Více cvičení najdete v článcích

  • Cvičení kotníkového kloubu
  • Bolest Achillovy šlachy - cvičení, která pomáhají

1. malování nohama Na podlahu položte list papíru. Posaďte se na židli a vezměte si pero (nejlépe fixu) mezi palec a druhý prst. Nyní zkuste nohou napsat na křestní jméno své křestní jméno. Můžete také vyzkoušet jednoduché geometrické vzory, jako jsou kruhy, čtverce nebo kříže.

2. chůze po novinách Vezměte si stránku deníku, postavte se naboso na noviny. Nyní, aniž byste trhali noviny, zkuste přejít místnost malými tlakovými kroky. V příštích několika pokusech zvyšte rychlost, aniž byste roztrhali noviny.

3. jeden noha postavte se na roli Vezměte velký ručník a stočte ho. Postavte se oběma nohama na srolovaný ručník. Nyní se pokuste si ponechat vyvážit v jednonohém stojanu na ručníku.

Vyměňte nohy. Toto cvičení trénuje zejména malé svaly chodidel, smysl vyvážit a koordinace. Další cvičení najdete v článku Koordinace a balanční cvičení.

1. achilová šlacha Umístěte se na sedadlo a jednu bijte noha přes druhého v sedadle na míru. S palcem a indexem prst vy masáž nyní kruhově a bočně Achillova šlacha. Nyní jděte zpět v kruhu směrem k patě.

2. masáž pod nohama podélně Umístěte se na sedadlo a jednu nohu překlopte druhou v sedle polořezu. S oběma Palce začněte u vnitřního spodního okraje paty a lehkým tlakem podélně tlačte směrem k přední kouli chodidla. 3.

masáž přední koule nohou Umístěte se na sedadlo a bijte jednu nohu přes druhou na sedadle poloviny krejčího. Palcem přitlačte mezi dvě přední koule nohou. Nyní pomalu kroužit palcem na tomto místě.

4. masírujte podpaží příčněMasáž od středu chodidla všemi prsty obou rukou (kromě Palce) zevnitř ven. Samomasáž lze provést také fasciálním válečkem. Cviky k tomu najdete v článku Fascia Roll.

Fasciální techniky se také ukázaly jako účinné při léčbě ostruh paty, protože vedou ke zvýšení krev cirkulace a lepší odolnost plantární fascie (podélná klenba nohy). I použití ježka může mít pozitivní vliv na fasciální tkáň. Akupunktura v této souvislosti se také používá.

V případě, že bolest dochází také v klidu, léky proti bolesti s protizánětlivou funkcí (protizánětlivé léky). Studená terapie (kryoterapie) se také osvědčila, protože nachlazení zmírňuje zánětlivé příznaky a následně se zvyšuje krev oběh (hyperperfuze) nohy vede k rychlejšímu hojení. Dalším opatřením pro příznaky patní ostrosti je injekce anestetika or kortizon na příslušném místě.

Anestetikum zmírňuje bolest a kortizon vede k inhibici zánětlivých reakcí. Ošetření patní ostrohy lze provést také pomocí pásek. V tomto případě kůže a pojivové tkáně tahem za pásky se proti sobě pohybují.

To také vede ke zvýšení krev krevní oběh a pozitivní účinky na receptory bolesti v noze. V mnoha případech, šok pro patní ostruhy se používá vlnová terapie. Krátké, vysokoenergetické mechanicko-akustické vlny jsou generovány ke zničení vápník usazeniny (dráp pod patou).

I když je terapie bolestivá, slibuje úspěch. Vzhledem k tomu, že zejména běžci často trpí ostruhami paty, existuje několik preventivních opatření k prevenci. Příčinou je často nesprávná obuv nebo přehnané tréninky, které vedou k výraznému přepětí.

Získejte intenzivní rady při nákupu běh obuv. Pokud existuje určitá poloha chodidla (přehnaně nebo supinace malposition), musí být obuv odpovídajícím způsobem upravena pomocí vložek nebo jiných opatření. Změňte svůj tréninkový program ne vždy běh na stejném povrchu (např. silnici).

Neběhejte denně, ale nechte nohy přestávky. Integrujte protahovací a posilovací cviky na chodidla do svých cviků a masírujte chodidla. Choďte co nejvíce naboso a často si obujte boty, abyste zabránili jednostrannému namáhání.

V případě potřeby snížit jogging trénovat a hledat sportovní alternativy. Například jízda na kole nebo aqua jogging lze použít k udržení tréninku bez přetížení chodidel na příslušném místě. Pokud kolenní kloub je zarovnáno, je vhodný trénink osy nohy.