Cvičení na Osgood Schlatterovu chorobu

Osgood Schlatterova choroba je aseptická osteochondróza tibiální tuberosity. To znamená, že na chrupavčitém výčnělku holenní kosti těsně pod. Je neinfekční zánět kolenní kloub s přidruženým zkostnatění poruchy a kostní tkáň může zahynout a oddělit se. Toto onemocnění postihuje hlavně chlapce ve věku 10 až 15 let.

Při fyzioterapeutické léčbě je hlavním cílem vybrat cvičení, která chrání postižené kolenní kloub od stresu a uvolnění kosti prostřednictvím cíleného svalového vývoje. Pokud je indikována dočasná imobilizace, lze zvolit také cvičení, která pacienta trénují v používání možných AIDS. Po možné operaci se pozornost zaměřuje na rehabilitační cvičení, která obnovují sílu a odolnost noha.

Cvičení pro doma

Výběr a intenzita cvičení u Osgooda Schlattera závisí na stadiu onemocnění. Ve většině případů je cílem uvolnit místo, kde se svaly připojují k holenní plošině. Strečink cvičení pro M. Čtyřhlavý sval Femoris, velký stehno extensor, jsou pro tento účel ideální.

Na druhou stranu je také důležité posílit soupeře. 1) Strečink cvičení ve stoje Pacient uchopí kotník nohou na postiženou stranu jednou rukou. Ohýbá noha a přitahuje chodidlo co nejvíce k hýždím.

Zatlačuje třísla dopředu co nejvíce a napíná hýždě. Tím se protáhne kyčle a ohne se koleno. The čtyřhlavý sval je natažené.

Pozici lze držet až 30 sekund a provádět ji 3-4krát za sebou. Měli byste cítit tah vpředu stehno a třísla. 2) Strečink cvičení vleže Dobrá alternativa k protažení přední části stehno svaly se táhnou v boční poloze.

Zde pacient leží na zdravé straně, strana, která má být protažena, leží nahoře. Stejně jako ve stoje se pacient svírá kolem svého kotník a přitahuje patu směrem k hýždě. Výhodou boční polohy je, že pacient může lépe kontrolovat polohu kyčle, protože vyvážit problém je vyloučen v boční poloze a případné zkrácení druhé strany již není problémem.

Kromě výchozí pozice je provedení cvičení identické. 3) Posilovací cvičení v poloze na zádech (přemostění) Toto je cvičení k posílení zadních stehenních svalů, tj. Oponentů čtyřhlavý sval femoris sval. Posílení extenzorů kyčle a flexorů kolen může napravit přetížení holenní kosti (tuberosita) způsobené svalová nerovnováha nebo špatné držení kyčle.

Za tímto účelem leží pacient na zádech. Nohy jsou nastaveny v úhlu 90 stupňů, zatímco paže jsou mírně roztažené vedle těla. Z této polohy pacient nyní zvedá hýždě, dokud nevytvoří přímku se stehny a trupem.

Napětí by mělo být vytvářeno od hýždí a zadní části stehen. Možná je cítit protahování v oblasti kolen. Cvičení lze později provést i na jednom noha zvýšit napětí.

Cvičení se vždy provádí ve 3-4 sériích po 12 opakováních. 4) Samonatahovací s role fascie pro domácí cvičení Další cvičení pro domácí použití lze provádět pomocí role fascie. Natáhnout přední stehno a stimulovat krev oběh, lze přední část stehna „vyválcovat“ z polohy na břiše nebo z poloviny na břiše pomocí a role fascie.

To může být mírně bolestivé, ale z dlouhodobého hlediska to zmírňuje nepohodlí. Podobný protahovací cvičení, pohyby se zde provádějí pomalu. Asi po 30 sekundách by měla být pauza.

5) Posílení gluteálních svalů Při tomto cvičení si lehněte na bok. Noha dole je mírně ohnutá. Pokud chcete, můžete na něj volně položit ruce.

Nyní zvedněte druhou nohu dozadu a pak ji znovu spusťte. Proveďte 3 sady po 15 opakováních a poté změňte strany. 6) Posílení svalstva trupu Přejděte do čtyřnohé polohy.

Nyní natáhněte levou nohu rovně dozadu a pravou ruku rovně dopředu. Dbejte na to, aby se vaše pánev nenaklonila. Držte tuto pozici po dobu 2 sekund a poté změňte strany.

7) Kolenní ohyby k posílení svalů Postavte se rovně a vzpřímeně. Nohy jsou od sebe vzdáleny přibližně na šířku ramen. Nyní pomalu sestupujte do ohybu kolena a dávejte pozor, aby záda zůstala rovná a kolena nepřesahovala špičky nohou. Proveďte 15 dřepy Takto. Kromě těchto konvenčních cviků, sportů, které jsou snadné na klouby, Jako plavání nebo na kole, jsou také vhodné k tomu, aby se svaly vrátily k plné zátěži. Více cviků najdete pod: Cvičení proti bolesti kolena Cvičení na kolenní kloub Cvičení na břicho, nohy, hýždě a zad