Cvičení pro svalstvo paží | Syndrom krční páteře - tato cvičení pomáhají

Cvičení pro muskulaturu paží

Cvičení pro svaly paží: Cvičení pro triceps a biceps v paži jsou velmi různorodá. Známá cvičení s činkami v ohybu a natažení paží jsou účinná a lze je podpořit složitějšími cviky. Zejména triceps lze trénovat podpůrnými cviky (poklesy na židli), tlaky nebo předloktí podporu a lze ji variacemi znovu a znovu zvyšovat. Pull-up a další tahová cvičení trénují biceps. Obě svalové skupiny jsou pro dobro důležité vyvážit stran při zatížení a stejně jako u krátkých krk svaly, zpomalit únavu.

Další terapeutické postupy

Kromě cvičení, která by měla být prováděna pravidelně, se při syndromu krční páteře doporučuje doprovodná fyzioterapie. Během tohoto cvičení se uvolní svaly v příslušné oblasti a sníží se tlak a napětí na krční páteři. Je také vhodné dodávat rameno a krk oblast s teplem mezi tak, aby stimulované krev oběh může odstranit škodlivé látky.

Kromě výše uvedeného školení plavání je také dobrá volba. Autogenní trénink, Jóga, Pilatesprogresivní sval relaxace mít pozitivní vliv na mysl a stresovou situaci pacienta. Obecně by však měl být vždy konzultován lékař.

Co je za výrazem „syndrom krční páteře“?

Kvůli zvýšené sedavé aktivitě populace v důsledku práce za počítačem, méně pohybu, změněného životního stylu, jednostranné zátěže v práci nebo při sportu a nárůstu duševních chorob je syndrom krční páteře jednou z nejčastějších příčin návštěva ortopeda. Přesné příznaky se však mohou lišit a jsou obecně shrnuty jako syndrom krční páteře. V následujícím textu jsou ukázána cvičení pro svépomoc.

Syndrom krční páteře je termín používaný k shrnutí různých příznaků, které mohou ovlivnit hlava, krční páteř, ramena a paže. Kromě pocitů brnění v pažích, včetně rukou, napětí bolesti hlavyzávratě, tlak bolest za očima, bolest v rameni a lopatka oblasti, často usínající paže (zejména v noci nebo trvale v jedné poloze) a pohybová omezení krčních a pažních svalů. Jak bylo stručně uvedeno výše, zvýšené sedavé aktivity, zejména u počítače nebo při dlouhých cestách autem, mohou vyvolat příznaky syndromu krční páteře.

Na jedné straně dochází k nárůstu napětí ve svalech v důsledku ztráty vzpřímeného držení těla, tj. Kolapsu nebo zvýšeného zvedání ramen, také jako příznaku únavy. V tomto případě krev cirkulace ve svalech již není zaručena a dochází ke zvýšené akumulaci myogelóz (tvorba svalových uzlin). Stejně tak může být problém jednostranná práce, jako je inkasování, tapetování atd.

Nebo jednostranné sporty, jako např tenis, házená, házení v atletice může vést ke svalové nerovnováze, a tím k jednostrannému snížení krev oběh a dále syndrom krční páteře. Kvůli zvýšenému stresu v práci nebo v soukromém životě je méně času na vyvážení sportu a riziko duševní nemoc zvyšuje. Napětí spočívá hlavně na ramenou (přísloví: zátěž na ramenou), člověk se snaží uniknout z tohoto stresu a smršťuje se, proto přichází i na tahání ramen. Kromě těchto vnějších faktorů mohou k rozvoji přispět i degenerativní změny syndromu krční páteře.

Osteoartróza fazety klouby, prolaps meziobratlový disk výčnělky, zúžení páteřní kanál v důsledku proliferace na kostních výčnělcích je pokles výšky disku nejtypičtějšími degenerativními změnami. S cílem čelit výsledkům bolest, dochází také ke zvýšenému napětí svalů nebo zúžení nervu, což může mít za následek brnění a usínání rukou. Před léčbou je důležité konzultovat objasnění s lékařem, aby se vyloučily další možné příčiny.

Následující články by vás mohly zajímat:

  • Bolesti hlavy způsobené syndromem krční páteře
  • Stres - Jste také ovlivněni?
  • Fyzioterapie pro syndrom krční páteře
  • Sevřený nerv v krční páteři
  • Příznaky syndromu krční páteře

Rovněž lze provádět jednostranné práce, jako je inkasování, tapetování atd. Nebo jednostranné sporty, jako např tenis, házená, vrhací disciplíny v atletice mohou vést ke svalové nerovnováze a tím také k jednostranně sníženému krevnímu oběhu a dále k syndromu krční páteře. Kvůli zvýšenému stresu v práci nebo v soukromém životě je méně času na vyvážení sportu a riziko duševní nemoc zvyšuje.

Napětí spočívá hlavně na ramenou (přísloví: zátěž na ramenou), člověk se snaží uniknout z tohoto stresu a smršťuje se, proto přijde i na tahání ramen. Kromě těchto vnějších faktorů mohou degenerativní změny také přispět k rozvoji syndromu krční páteře. Osteoartróza fazety klouby, prolaps meziobratlový disk výčnělky, zúžení páteřní kanál v důsledku proliferace na kostních výčnělcích je pokles výšky disku nejtypičtějšími degenerativními změnami.

S cílem čelit výsledkům bolest, dochází také ke zvýšenému napětí svalů nebo zúžení nervu, což může mít za následek brnění a usínání rukou. Před léčbou je důležité konzultovat objasnění s lékařem, aby se vyloučily další možné příčiny. Následující články by vás mohly zajímat:

  • Stres - Jste také ovlivněni?
  • Fyzioterapie pro syndrom krční páteře
  • Sevřený nerv v krční páteři