Cvičení pro krční páteř bez vybavení | Stenóza páteřního kanálu - jednoduchá domácí cvičení

Cvičení pro krční páteř bez vybavení

Cvičení 1: Výchozí polohou je sedadlo. Záda jsou rovná, krční páteř napnutá. Pacient by měl zatáhnout bradu dovnitř, kvazi a dvojitá brada.

Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a opakujte 10krát. Pohyb „chin-in“ probíhá v horní krční páteři a způsobuje flexi v této oblasti. Pacient může pohyb podpořit rukou.

Toto cvičení lze provádět stejně dobře v poloze na zádech a je ještě snazší díky stabilní základně. Cvičení 2: Výchozí polohou je sedadlo. Pacient nakloní své hlava dopředu, drží jej na několik sekund relativně volně v poloze.

Chcete-li zvýšit tlak na páteřní kanál, pacient provádí mírné „ne“ pohyby. Tato oscilace mobilizuje těla obratlů proti sobě. Cvičení 3: The páteřní kanál stenóza způsobuje doprovodné příznaky, jako je svalové napětí.

Trochu uvolnit napětí z ramenekrk oblast, pacient krouží rameny. Toto kroužení by se mělo občas provádět, aby bylo možné snížit napětí, které se vyvine v důsledku každodenního stresu. Cvičení 4: Stejně jako cvičení 3 je cvičení 4 jedno pro odpálení krk svaly.

Dlaň je držena vedle těla a tlačena dolů k podlaze. Rameno je stlačeno dolů a hlava se drží na opačné straně. Vydrž strečink pozici po dobu 30 sekund a poté změňte strany. Další cvičení najdete v článcích:

  • Cvičení pro stenózu páteřního kanálu v krční páteři
  • Jak mohu nejlépe protáhnout krční páteř?
  • Jak nejlépe uvolním krční páteř

Cvičení s Therabandem

Cvičení pro bederní páteř: Výchozí pozice je postoj. The theraband je upevněn jednou stranou pod nohou. Opačná ruka táhne theraband nahoru a dívá se na hlava za ním, takže se vytvoří rotace až k bederní páteři.

Pacient zůstává zcela v tělesném napětí břicha a zadních svalů. 15krát stáhněte pásku dozadu. Cvičení pro krční páteř: Sedněte si vzpřímeně, trup je napnutý, paže jsou natažené nahoru a držte se theraband mezi rukama.

S nataženými rukama roztáhněte Theraband od sebe a znovu s napětím. Krční páteř je také svalově namáhána napětím ramene a krk svaly. Vytáhněte Theraband 15krát od sebe. Další cviky najdete v článku Cvičení s Therabandem