Cvičení na děložní hrdlo během těhotenství

Většina lidí si uvědomuje pouze funkci a postavení čípek během těhotenství - protože zde hraje rozhodující roli děložní čípek. Je součástí čípek a skládá se ze dvou kruhových otvorů. Vnitřní čípek tvoří přechod mezi děloha a děložního čípku; vnější děložní čípek tvoří přechod mezi děložním čípkem a pochvou. Když žena otěhotní, děložní čípek se zvedne a ztvrdne, aby chránil dítě před choroboplodné zárodky než vstoupí. Teprve když se dítě narodí, děložní čípek měkne a rozšiřuje se.

Cvičení

Před a během těhotenství, je těžké posílit děložní čípek konkrétně pomocí cvičení. Vědci však zjistili, že existuje neuromuskulární spojení mezi děložním hrdlem a ústa (ústní dutina v obličeji). Následující cvičení by proto mělo pomoci posílit děložní čípek: Cvičení Pusa: Těhotná žena leží uvolněně na měkkém povrchu v poloze na zádech.

Nyní na ni plně věnuje svou pozornost ústa a nejprve pohne rty, aniž by otevřela ústa. Dále by měla udělat široké grimasy a znovu otevřít a zavřít ústa. Může se ji také pokusit vyrobit jazyk široký a měkký.

Pokud se jí to daří dobře, může jí to pomoci, aby si během porodu změkčila a rozšířila děložní čípek, aby dítě mohlo snáze projít porodními cestami. Pánevní podlaha výcvik: Školení pánevního dna také pomáhá, protože pánevní dno podporuje všechny orgány v dolní části břicha. Těhotné ženy, které pravidelně cvičí pro pánevní dno již během těhotenství mohou lépe cítit své svaly a mohou je konkrétně uvolnit a napnout.

Pokud však máte krční slabost, neměli byste dělat žádná cvičení! . Cvičení gymnastického míče: Těhotná žena sedí vzpřímeně na gymnastickém míči.

Její chodidla jsou pevně položená na podlaze zhruba do šíje. Nyní těhotná žena nechá pánev kroužit 10krát v jednom směru. Poté dojde ke změně směru.

Po tomto cvičení by se těhotná žena měla pokusit střídavě naklánět pánev dopředu a dozadu. Obě cvičení pomáhají posilovat pánevní dno a zvýšit krev oběh v břiše. Po narození je pro všechny ženy nezbytné cvičení na pánevní dno, takže děložní čípek ustupuje.

Lezení po schodech je nejjednodušší způsob, jak trénovat pánevní dno. Vhodná jsou ale i následující cvičení: Cvičení „Trhání trávy“: Žena, která právě porodila (žena v období po porodu), by měla střídavě aktivně napínat a uvolňovat pánevní dno. K tomu jí pomáhá myšlenka, že by měla pánevním dnem vytrhávat jednotlivé stébla trávy z louky.

Cvičení „Výtah“: Žena, která právě porodila, by si měla představit, že její pánevní dno je výtahem. Pokud ji nechá volně, je v prvním patře. Pokud to trochu napne (jako by měla lehké nutkání jít na toaletu), je výtah ve druhém patře. Pokud to ještě více namáhá, je výtah ve druhém patře. Po určité praxi může žena, která nedávno porodila, také „skákat“, tj. Nechat výtah přejít z prvního patra do druhého patra a zpět atd.