Cviky na krk | Cvičení proti migréně - to pomáhá!

Cvičení na krk

Paže Nejprve pomalu krouživě paže, asi 20 opakování. Potom také 20krát zakroužkujte dozadu. Toto cvičení slouží k uvolnění ramenkrk oblast.

Kruhové rameno Toto cvičení proveďte podle stejného principu jako cvičení 1. Pro změnu můžete jedno rameno otočit rychleji než druhé nebo v opačných směrech. Zvedněte rameno Vytáhněte rameno co nejvíce k uším.

Vydržte v této poloze několik sekund a pak ramena opět sklopte. Natáhněte boční krk svaly Uchopte pravou ruku za svou hlava takže můžete umístit ruku nad levé ucho. Nyní jemně zatáhněte za hlava směrem k pravému rameni, dokud neucítíte úsek.

Pracujte hlouběji a hlouběji do úseku po dobu asi 1 minuty a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy, abyste změnili strany. Strečink zadní část krk Zkřížte ruce za sebou hlava a pomalu ji přitáhněte k sobě truhla dokud necítíte úsek. Držte to po dobu 20-30 sekund a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy.

  1. Paže Nejprve pomalu krouživě paže, asi 20 opakování. Potom také 20krát zakroužkujte dozadu. Toto cvičení slouží k uvolnění oblasti krku a ramen.
  2. Ramenní kruh Proveďte toto cvičení podle stejného principu jako cvičení 1.

    Pro změnu můžete jedno rameno zakroužkovat rychleji než druhé nebo v opačných směrech.

  3. Zvedněte rameno Rameno vytáhněte co nejvíce k uším. Vydržte v této poloze několik sekund a pak ramena opět sklopte.
  4. Strečink boční krční svaly Uchopte pravou ruku za hlavu tak, abyste ji mohli umístit nad levé ucho. Nyní jemně táhněte hlavu směrem k pravému rameni, dokud neucítíte napětí. Pracujte hlouběji a hlouběji do úseku asi 1 minutu a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy, abyste změnili strany.
  5. Strečink zadní část krku Překřižte ruce za hlavou a pomalu ji přitáhněte k sobě truhla dokud necítíte úsek. Držte to po dobu 20-30 sekund a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy.