Cvičení na roztrhané vazy v lokti

Cvičení, která jsou prováděna v rámci rehabilitačních opatření po a roztrhaný vaz v lokti slouží k co nejrychlejšímu obnovení síly a pohyblivosti kloubu. To by mělo zaručit, že pacienti mohou co nejdříve pokračovat v každodenních činnostech a v případě potřeby se vrátit ke sportu.

Cvičení

Strečink of loketní kloub: Postavte se rovně a vzpřímeně. Postižená ruka visí dolů z těla. Rukou zraněné paže udělejte pěst a přitáhněte ji k tělu.

Nyní uchopte pěst za ruku zdravé paže a vytáhněte ji nahoru. Loket zůstává napnutý, takže byste měli cítit protažení. Držte to po dobu 15 sekund.

2 přihrávky. Strečink of loketní kloub: Postavte se před desku stolu a podepřete ruku zraněné paže tak, aby konečky prstů směřovaly k vašemu tělu. Paže zůstává během cvičení napnutá, takže byste nyní měli cítit napnutí na přední straně předloktí a na zadní straně lokte.

Držte napětí po dobu 15 sekund. 2 opakování. Posílení loktu: Postavte se před zeď ve vzdálenosti asi 50 cm.

Nyní proveďte pomalé a kontrolované tlaky proti zdi. Proveďte 3krát 10 opakování. Jako vylepšení lze v dalším průběhu terapie provádět normální kliky.

Posílení a stabilita: Vezměte lehkou váhu do ruky zraněné paže. Nakloňte ruku na loketní kloub 90 °. Paže je nyní blízko těla, zatímco dolní část paže směřuje dopředu.

Nyní zvedněte ruku do strany tak horní část paže a rameno tvoří přímku. Vraťte se do výchozí polohy a proveďte 15 opakování. Posílení a koordinace Přejděte do čtyřnohé polohy.

Nyní zvedněte pravou ruku pod úhlem do strany. Držte tuto pozici po dobu 15 sekund a poté změňte strany. 3 opakování na každou stranu.

Více cviků najdete pod: Fyzioterapie na roztržené vazy v lokti, cvičení na bolesti loktů

 1. Strečink loketního kloubu: Stojte rovně a vzpřímeně. Postižená ruka visí dolů z těla. Rukou zraněné paže udělejte pěst a přitáhněte ji k tělu.

  Nyní uchopte pěst za ruku zdravé paže a vytáhněte ji nahoru. Loket zůstává napnutý, takže byste měli cítit protažení. Držte to po dobu 15 sekund.

  2 přihrávky.

 2. Protažení loketního kloubu: Postavte se před desku stolu a podepřete ruku zraněné paže tak, aby konečky prstů směřovaly k vašemu tělu. Paže zůstává během cvičení napnutá, takže byste nyní měli cítit napnutí na přední straně předloktí a na zadní straně lokte. Držte napětí po dobu 15 sekund.

  2 opakování.

 3. Posílení lokte: Postavte se před zeď ve vzdálenosti asi 50 cm. Nyní proveďte pomalé a kontrolované tlaky proti zdi. Proveďte 3krát 10 opakování.

  Jako vylepšení lze v dalším průběhu terapie provádět normální kliky.

 4. Posílení a stabilita: Vezměte lehkou váhu do ruky zraněné paže. Nakloňte ruku na loketní kloub o 90 °. Paže je nyní blízko těla, zatímco předloktí body vpřed.

  Nyní zvedněte ruku do strany tak, aby horní část paže a rameno tvořily přímku. Vraťte se do výchozí polohy a proveďte 15 opakování.

 5. Posílení a koordinace Jděte na čtyřnohý stojan. Nyní zvedněte pravou ruku pod úhlem do strany. Držte tuto pozici po dobu 15 sekund a poté změňte strany. 3 opakování na každou stranu.