Cvičení Hallux valgus

Je důležité poznamenat, že bolest in Hallux valgus je způsobeno hlavně přemístěním metatarzální kosti a výsledné posunutí metatarsofalangeální kloub na stranu. Časté a dlouhodobé nošení příliš těsné, vysoké a špičaté obuvi může způsobit přední noha aby se spojily a zploštily příčný oblouk. To znamená, že již není zaručeno fyziologické zkroucení chodidla.

Aby se uvolnily adheze, prsty na nohou by se měly obecně hodně hýbat, nejlépe jakmile si boty sundáte. 1.) Jako intenzivnější trénink lze mezi prsty uchopit kuličky, knoflíky nebo malé kamínky a poté je pohybovat společně.

Větší vzdálenost mezi prsty pomáhá ještě lépe uvolnit adheze a krev krevní oběh je správně stimulován. Velký a druhý prst jsou navíc kvůli špatnému umístění velmi blízko u sebe a mohou být ulehčeny objektem mezi nimi. 2.)

Pokud dojde k dalšímu nesprávnému umístění nohy, což má za následek a Hallux valgus, je důležité trénovat příčný oblouk. Obzvláště užitečné je zde uchopení kuliček nebo hadříků, protože zkrácení nohy aktivuje svaly. Dobrým cvičením je také aktivní klepání prstů.

Chůze naboso by měla být prováděna co nejčastěji, protože je aktivována citlivost. Kombinace chůze naboso a chůze po různých površích (louka, písek, kameny atd.) Může účinek ještě zvýšit.

3.) Vzhledem k tomu, že se osa nohy změnila, měli byste se stále ujistit, že se při tom dobře pohybujete běh takže se aktivuje klenba nohy. Cvičení „Penguin“ lze také použít k otočení chodidla a tím k aktivaci klenby chodidla.

Pacient drží paty pohromadě a tlačí se do polohy špičky. Tím, že drží patu pohromadě, přední noha zvraty zadní nohou. Další cvičení najdete v článku Mobilizační cvičení.

Cvičení, která se používají pro bolest v přední noha lze provést také v případech Hallux valgus. Najdete je v článku Cvičení proti bolest v přední části chodidla. Protože hallux valgus často zahrnuje a malposition nohouse šlachy Zejména by se mělo zkoumat okolí nohy.

Zejména plantární šlacha, která se táhne pod chodidlem, je často zkrácena, a proto může způsobit bolest v oblasti šlachy, nebo pokud není ošetřena, může dokonce způsobit výběžek paty. 1.) Aby se tato šlacha natáhla, pacient stojí na schodech s prsty na nohou a nechává patu dolů na podlahu.

Zůstává v této poloze po dobu 20-30 sekund a znovu uvolňuje trakci. 2.) Pacient může provést také příčný strečink chodidla nohy zaháknutím palce přes šlachu a natažením do strany.

3.) Kromě plantární šlachy by měly být lýtkové svaly také dostatečně pružné, aby umožňovaly dostatečný pohyb v noze. Za účelem protažení lýtkových svalů stojí pacient ve výpadu a nechává zadní patu stát na podlaze a snaží se ji tam držet, zatímco je váha těla tlačena směrem dopředu noha.

Nohy lze také položit vedle sebe a pacient se přitom snaží dosáhnout rukou na podlahu strečink jeho nohy. Jak bylo uvedeno výše, příčný oblouk je důležitý pro zabránění hallux valgus. Příčný oblouk je tvořen určitými svaly, které vycházejí ze spodní části noha a zatáhněte pod nohu k prstům.

Tyto svaly lze trénovat pomocí následujících cvičení: 1) Sbírání předmětů: Sbírání předmětů prsty a jejich přijímání druhou nohou. To nejen trénuje sílu v noze, ale také se zlepšuje koordinace. 2.)

Drápy prstů: Přitáhněte prsty k patě -> zkraťte chodidlo. 3.) Roztažené prsty: někdy je nelze provést přes každý prst kvůli nedostatečné citlivosti.

4.) Penguin: paty zůstávají přitlačené k sobě, prsty stojí v určité vzdálenosti od sebe, stojí na špičce 5.). Stojan na špičce: Posílení z tučňáka tím, že stojí na jednom noha a několikrát tlačit nahoru a dolů.

Jak již bylo zmíněno výše, chůze po různých površích je vhodná ke zlepšení citlivosti nohy a ke stimulaci krev oběh. Pokračování v běhu dává svalům vstup a může tak lépe fungovat. Další cviky naleznete v článku Fyzioterapie pro Hallux valgus K dosažení holistického posilování, lepšího vnímání a zlepšení vyvážit, koordinace cvičení s nebo bez AIDS jsou vhodné: stání na trampolíně, polštář Airex, kolísavá deska atd. Chůze na místě Běh na místě a rychle se zastaví Současný běh a chytání míče Stojan na noze Stojan na jedné noze druhá noha píše čísla od 1 do 10 klepnutím dopředu a dozadu druhou nohou druhá noha chytne kuličky a vloží je do kontejneru skok skok a současně držet kuličky nebo látku druhou nohou natáhnout druhou nohu dozadu a vytáhnout nahoru zvednout nohu zvednout koleno ohnout a spojit se s opačným loketem zvednout kyčel 90 ° a natáhnout pouze koleno ohnout kyčel 90 ° a natáhnout pouze koleno a natáhnout ruce nahoru a ohnout se (stáhněte lopatky k sobě) Alternativy jako veslování Kyvadlo paží, cvičení s činkami atd.

možné Všechna cvičení v pozici jedné nohy lze také zesílit pomocí polštáře Airex, polštářku wobble atd.

 • Procházka na místě
 • Běžte na místě a rychle zastavte
 • Současný běh a chytání míče
 • Prst stojí
 • Druhá část píše čísla od 1 do 10
 • Druhou nohou poklepejte dopředu a dozadu
 • Další noha popadne kuličky a vloží je do kontejneru
 • Poskakování
 • Druhou nohou vyskočte a přidržte se na kuličkách nebo látce
 • Protáhněte druhou nohu dozadu a vytáhněte ji nahoru dopředu
 • Zvedněte nohu
 • Ohněte koleno a spojte se s opačným loktem
 • Zvedněte kyčel o 90 ° a natáhněte pouze koleno
 • Ohněte boky o 90 ° a natáhněte pouze koleno a natáhněte a ohněte paže nahoru (stáhněte lopatky k sobě) Alternativy, jako je veslování, kývání rukama, cvičení s činkami atd

Vzhledem k tomu, že Hallux Valgus je často spouštěn nesprávnými nebo nepohodlnými botami, svaly chodidel jsou podle toho napjaté.

Buď a masáž provádí masér nebo se snaží uvolnit svaly sám. To se provádí buď povolením nohy sami, nebo pomocí ježčí koule, fasciálního válečku nebo tenis míč. S Hedgehog Ball musíte dávat pozor na intenzitu masáž, protože tlak může být vnímán odlišně kvůli změně citlivosti.

Jednoduše položte nohu na kuličku ježka a rolujte. To funguje stejně na role fascie, s tenis míč, tlak lze zvýšit selektivně, aby se snížil tón.