Cvičení v šestinedělí: od kdy / do kdy | Obnovovací gymnastické cvičení a doba trvání

Cvičení v šestinedělí: od kdy / do kdy

Před zahájením terapie je důležité vědět, že kvůli porodu je to cit pro pánevní dno je na začátku stále velmi špatná, ale každým dnem se to zlepšuje. 1. den - 2. den po narození: 2. – 3. Den: 3. – 4. Den: 4. – 5. Den:

 • První den pánevní dno je vnímán. To může být trochu obtížnější, protože pocit se kvůli anestezii ještě úplně nevrátil.

  Pacientka leží na zádech, nastavuje nohy a vědomě dýchá do břicha. The membrána pohybuje se dolů s pacientem a během výdechu se pohybuje znovu nahoru. V průběhu dýcháníse membrána je v přímém kontaktu s pánevní dno, oba se pohybují stejným směrem.

 • Aby pacienti lépe vnímali pánevní dno, během výdechu naklánějí pánev dozadu, tj. Přitlačují záda skutečně na podlahu.

  Pak uvolněte napětí znovu s dalším inhalace.Vzhledem k dlouhé těhotenství a pravděpodobně málo cvičení během tohoto období, kombinace pohybu je na začátku koordinační výzvou, ale rychle se stává jednodušší.

 • Aby se zvýšilo napětí pánevního dna, měla by si pacientka představit, že tahá květ dovnitř. Pokud je pacient schopen provést všechny kroky dobře, je cílem spojit všechna cvičení, aby bylo dosaženo co nejlepšího napětí v pánevním dně, a stimulovat tak regresi.
 • Druhý den léčby se cviky znovu opakují a kontroluje se, zda pacient dokáže napětí dobře vybudovat. Aby se zvýšila úroveň cvičení z předchozího dne, pacient zkřížil ruce a nechal je pod úhlem 2 °, jako by byly položeny na stůl.

  Během výdechu se kromě náklonu pánve a napětí pánve vytváří v pažích tlak, jako byste tlačili na imaginární stěnu. Toto zvyšování tlaku podporuje činnost břišní svaly ve větší míře.

 • Poté, co se opakují obě cvičení z předchozích dnů, je nyní zahájeno cvičení v boční poloze. Kolena jsou mírně ohnutá.

  Pacient se hluboce nadechuje do břicha a během výdechu se nakloní pánev a napne se pánevní dno.

 • Jako nárůst z předchozího dne, pěst horní část paže je umístěn před tělem. Dýchání probíhá tak, jak je uvedeno výše, a během výdechu se také vytváří pěstí do podpěry. Tím se zvyšuje aktivita břišní svaly.