Cvičení na stroji | Stenóza páteřního kanálu v bederní páteři - škola zad

Cvičení na stroji

Kromě dosud popsaných cviků lze pomocí výzbroje také posilovat a stabilizovat zádové svaly.

 • Motýl Zpět Toto cvičení posiluje svaly hrudní páteř a lopatky, může to podporovat vzpřímené držení těla a tím pomáhat při stížnostech způsobených páteřní kanál stenóza. Je důležité provádět cvičení kontrolovaným a čistým způsobem.

  Paže by se měly pohybovat pouze tak daleko dozadu, aby ruce stále zůstávaly v zorném poli. Burst udržuje kontakt s podložkou po celou dobu.

 • Břišní tisk na roli Existují zařízení, která jsou navržena tak, aby usnadňovala výkon sedů při tréninku břišní svaly. Mohou být také užitečné pro slabé břišní svaly in páteřní kanál stenóza k zajištění lepšího držení těla.

  Záda by měla během cvičení zůstat v neustálém kontaktu s podlahou. Ruce by měly být na stroji položeny pouze volně. Napětí vychází z břicha, nikoli z paží.

 • Rovnačka zad Vyrovnávačka zad je zařízení, které trénuje napínací svaly dolní páteře.

  Pacient jde do prodloužení páteře. To může být nepříjemné v případě páteřní kanál stenóza. Rozsah pohybu pro cvičení by měl být prodiskutován s terapeutem.

  Toto cvičení může být užitečné, pokud je prováděno správně a správně. Zvláštní pozornost je však třeba věnovat zadnímu extenzoru.

 • Veslování Veslování je dobrým cvičením ke zlepšení vzpřímené polohy BWS a ke zlepšení statiky a tím i zatížení bederní páteře. Je důležité udržovat vzpřímený postoj. Břicho by mělo být během cvičení napnuté a trup by měl být stabilizovaný. Pohyb vychází z paží a lopatek, které se během cvičení stahují vzadu, jako byste si chtěli mezi lopatkami zafixovat 2 euro kus.