Cvičení | Bolest způsobená krční páteří

Cvičení

Cvičení na cervikální potíže by měla být prováděna po konzultaci s terapeutem nebo lékařem. Pokud problémy po cvičení přetrvají, kontaktujte nás v každém případě znovu. V mnoha případech lehká mobilizační cvičení zmírňují stížnosti.

 1. Hlava kruhy: Kroužení hlavou je snadno mobilizovatelná metoda. Je důležité, aby hlava není příliš brána do krk. V případě nejistoty by měl být tento směr pohybu zcela vynechán.

  Pacient umístí hlava na levou stranu. Nakloňte levé ucho k rameni a poté otočte bradu směrem k podlaze tak, aby pohled směřoval k podlaze. Toto je výchozí pozice.

  Poté je hlava pomalým širokým půlkruhovým pohybem přesunuta na pravou stranu, dokud pravé ucho neukazuje na pravé rameno, pohled směřuje na podlahu a brada vlevo směřuje k podlaze. Během cvičení sedíte nebo stojíte vzpřímeně, záda zůstává rovná, vaše ramena se nepohybují. Půlkruhový pohyb se provádí pomalu a v kontrolované střídavě.

  Konečná poloha na každé straně by měla být krátká. Můžete provést až 20 opakování. Mírné tahání (strečink bolest) se může dobře vyskytnout.

  V případě bolesti nebo závratí by mělo být další provedení cvičení nejprve objasněno individuálně!

 2. Zatahování: Dalším často příjemným cvičením je zatahovací cvičení. Zde se krční páteř napne a narovná. Toto je hnutí, které v každodenním životě provádíme často příliš zřídka.

  Ze vzpřímeného, ​​rovného sedadla posunete bradu daleko dozadu, jako byste chtěli udělat dvojitá brada. Hlava v žádném případě není umístěna v krk. Naopak by se krční páteř měla natahovat, zadní část hlavy směřovat daleko nahoru a táhnout se ke stropu.

  Konečná poloha se krátce přidrží, poté lze polohu uvolnit, brada se uvolní a opět se trochu pohne dopředu, zakřivení krční páteře se opět zvětší. Pohyb lze provést asi 10-20krát. Jakmile zvládnete cvik, můžete na konci pohybu rukou lehce zatlačit na bradu a zvýšit tak protahování.

  Rozsah pohybu je jen malý, důraz by měl být kladen na provedení a přesnost. Je možné lehce zatáhnout za krk až střední BWS. V případě bolest nebo nepohodlí, cvičení by mělo být nejprve objasněno.