Cvičení | Bolest v HWS

Cvičení

Aby se ulevilo bolest v krční páteři v krk oblasti, existuje řada tipů a triků, jak uvolnit napnuté svaly jednoduchým způsobem strečink cvičení a tím ulehčit bolest. Většinu cviků lze provádět pohodlně z domova nebo z kanceláře a nezabírají mnoho času. 1. strečink lopatek Při tomto cviku si položte nebo sedněte vzpřímeně a rovně.

Nyní natáhněte ruce rovně dopředu tak, aby byly rovnoběžné s podlahou. Nyní zajistěte ruce tak, aby dlaně směřovaly od těla. Nyní roztáhněte lopatky a snažte se tlačit paže co nejdále od těla.

Držte úsek na několik sekund. Cvičení opakujte 5krát s krátkými pauzami mezi každým průchodem. 2. natáhněte zadní část hlava/krk Při tomto cvičení se posaďte nebo se postavte rovně a vzpřímeně.

Pak zkřížte ruce za sebou hlava. Nyní vyvíjejte lehký tlak na zadní stranu hlava rukama tak, aby se brada přiblížila k vám truhla. Měli byste cítit mírné protažení v krk oblast.

Zatlačte, pokud je to pro vás bezbolestné a pohodlné. Držte pozici po dobu 5-10 sekund a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. 5 opakování.

3. strečink boční krční svaly Postavte se vedle zdi nebo rámu dveří. Nyní umístěte svůj předloktí, který je blízko zdi, proti zdi. Loket je nad ramenem.

Nyní otočte hlavu od stěny a bradu přitáhněte k sobě truhla. Měli byste cítit úsek v oblasti boční krční páteře. Můžete také položit prsty druhé ruky na hlavu a jemným tlakem zvýšit protažení.

Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Vyměňte strany a celý postup opakujte třikrát na každou stranu. Další cvičení najdete v článcích:

  • Cvičení proti bolestem hlavy
  • Cvičení proti bolesti krku
  • Cvičení na syndrom krční páteře