Cvičení | Spasticita po cévní mozkové příhodě - terapie

Cvičení

V léčbě spasticity po mrtvice, je důležité, aby pacient prováděl vlastní cvičení, aby mohl provést nervy nejcílenější možný vstup. Na začátku by měla být nejprve aktivována postižená končetina. K tomu je rozprostřena zdravou paží, jemně poklepána nebo přitlačena.

Pacienti mají často problém s postiženou končetinou, protože patří k sobě, pomocí těchto cvičení by se mělo zlepšit vnímání. Poté lze zahájit lehká pohybová cvičení. V závislosti na závažnosti spasticity, zdravá paže může pomoci při provádění pohybů.

Je však důležité, aby byl pacient neustále soustředěný a vědom si toho, jak provádět pohyby s postiženou končetinou co nejlépe. Komplexní sbírku dalších cvičení, která vám mohou pomoci, najdete v těchto článcích:

  • Například může být postižená paže vedena k opačnému rameni a poté natažena dolů diagonálně vedle těla. V natažené poloze může vyvíjet mírnou podpůrnou činnost v podložce nebo v ruce vodicího ramene.

    Pohyby by měly být zahájeny jemně a malé. Hladké pohyby a tlak na svaly mohou často ulevit spasticity.

  • Pomalé kontrolované kroužení ramen na začátku může být také užitečné.
  • U nohou postupujeme podobně, jednoduché zvedání noha v sedle od kyčle a na zem, může zde být dobrý cvik, abyste cítili, že vlastní noha patří, a zlepšila pohyblivost v kyčli. Přesunutí hmotnosti na noha a podpora rukou tlakem na postižené stehno poskytuje vstup do svalů ke zmírnění spasticity.
  • Fyzioterapie pro spasticitu - cvičení
  • Mobilizační cvičení z fyzioterapie

Uvolněte spasticitu

Kromě lékové terapie existují ve fyzioterapii účinná opatření k vyřešení spasticity. Vyvíjením tlaku na svaly a světlo masáž tahy na napjatých břiších svalů lze tón primárně snížit. Poté člověk začíná jemnými mobilizačními úchopy. Začnete těsně u trupu.

To znamená, že rameno je nejprve mobilizováno velkými, jemnými pohyby. Rotační komponenty podporují uvolňování spasticity. Svaly by měly postupně ustupovat, aby následovaly klouby lze mobilizovat.

Pohyby se postupně zvyšují až do klouby jsou schopni udržet si plný rozsah pohybu a lze je jemně protáhnout. Je důležité být trpělivý a nikdy bojovat proti svalovému odporu silou. The klouby lze mobilizovat ve všech směrech.

Poté lze vytvořit podpůrnou činnost. To znamená, že se pacient podepře postiženou paží (pokud je to nutné s pomocí terapeuta nebo zdravé paže) na podložce. To poskytuje podněty pro svaly, což by mělo také zmírnit spasticitu.

Pro noha, přesun hmotnosti ze sedadla na nohu může způsobit podpůrnou činnost. Při zmírňování spasticity je důležité vytvořit příjemnou a klidnou atmosféru. Náhlé hlasité a děsivé podněty mohou způsobit, že spasticita znovu bleskově vystřelí. Tento článek by vás mohl v tomto ohledu také zajímat: Fyzioterapie pro spasticitu