Cvičení / terapie poranění vazu v rameni | Cvičení v případě prasknutí / prodloužení vazu

Cvičení / terapie poranění vazu v rameni

Cvičení ke zvýšení pohyblivosti a síly jsou také nepostradatelná pro úspěch terapie poranění ramen na vazech. 1. strečink: Postavte se bokem vedle zdi a položte zraněnou ruku blízko zdi na úroveň ramen ke zdi tak, aby směřovala za tělo. Nyní byste měli cítit strečink v rameni a truhla oblast.

Držte to po dobu 20 sekund. 2. úsek: Rukou zdravé paže uchopte loket druhé paže a přesuňte ji přes zdravé rameno tak, abyste cítili úsek v poškozeném rameni. Držte úsek po dobu 20 sekund.

3. posilování a koordinace: stát nebo sedět vzpřímeně. Nyní zatáhněte ramena směrem k uším, držte pozici po dobu 2 sekund a poté ramena zatlačte co nejdále k podlaze. Cvičení opakujte 15krát.

4. posilování a strečink: Postavte se obličejem ke zdi. Položte obě ruce na zeď na truhla výšku a ohněte lokty. Představte si, že byste udělali kliky proti zdi.

Proveďte 15 opakování a 3 průchody. 5. posilování: Vezměte lehkou váhu do každé ruky. Postavte se rovně a vzpřímeně.

Nohy jsou od sebe vzdáleny na šířku ramen. Současně zvedněte ruce na úroveň ramen a protáhněte je stranou od těla. Vydržte v této poloze po dobu 5 sekund a znovu spusťte paže.

10 opakování.

 • 1. strečink: postavte se bokem vedle zdi a položte zraněnou ruku blízko zdi ve výšce ramen ke zdi tak, aby směřovala za tělo.

  Nyní byste měli cítit úsek v rameni a truhla plocha. Držte to po dobu 20 sekund.

 • 2. strečink: rukou zdravé paže uchopte loket druhé paže a protáhněte ji přes zdravé rameno, abyste pocítili úsek v poškozeném rameni.

  Držte úsek po dobu 20 sekund.

 • 3. posilování a koordinace: postavte se nebo se posaďte rovně Nyní zatáhněte ramena směrem k uším, držte pozici po dobu 2 sekund a poté ramena zatlačte co nejdále k podlaze. Cvičení opakujte 15krát.
 • 4 Posilování a protahování: Postavte se obličejem ke zdi.

  Položte obě ruce na zeď na úrovni hrudníku a ohněte lokty. Představte si, že byste udělali kliky proti zdi. Proveďte 15 opakování a 3 průchody.

 • 5.

  posilování: Vezměte lehkou váhu do každé ruky. Postavte se rovně a vzpřímeně. Nohy jsou od sebe vzdálené po ramena. Současně zvedněte ruce na úroveň ramen, natažené do strany od těla. Vydržte v této poloze po dobu 5 sekund a znovu spusťte paže. 10 opakování.