Cvičení, která je třeba dodržovat v případě artrózy ramen (omartróza)

Cvičení na rameno artróza jsou nezbytnou součástí konzervativní i pooperační léčby. Cvičení slouží k úlevě od pacienta bolest, zlepšit pohyblivost kloubů, zpomalit progresivní artróza proces a zvýšit pevnost a stabilitu ramene. Terapie pro ramenní kloub artróza Zpočátku je to možné pomocí konzervativní léčby a fyzioterapie. V závislosti na postupu onemocnění lze použít celou řadu různých cvičení.

Cvičení k napodobování

Kloub s jeho strukturami je svým pohybem vyživován a udržován v pohybu. Pokud je pohyb omezen kvůli bolest, výsledkem je zvýšení nehybnosti (začarovaný kruh). Zbývající chrupavka je méně dobře živen nedostatkem pohybu a jeho kvalita stále klesá.

Okolní svalstvo není dostatečně podporováno a ztrácí sílu, šlachy ztrácí pružnost a kapsle ztrácí pohyblivost. Aby se tomu zabránilo, měl by být kloub jemně mobilizován, aby dodával povrchy kloubů i v případě artrózy. Pro tuto mobilizaci existují různá cvičení.

  • Paže kyvadla dopředu a dozadu, stejně jako z ohnuté polohy (takže paže visí volně před tělem) doprava a doleva zajišťují uvolněný, méně namáhaný pohyb v ramenní kloub.
  • Rozběhněte se rukama po zdi.

Všechna cvičení by však měla být prováděna naléhavě bez mechanismu úniku. Cvičení mobilizace abutmentu jsou vynikající a lze je také použít k mobilizaci ramene.

  • Otřete přes stůl hadříkem
  • Zde je paže rozprostřená do strany, zatímco rameno záměrně udržuje velkou vzdálenost k rovnostrannému uchu.

    Trup se nakloní na stejnou stranu, a tím zabrání fungování únikového mechanismu. Pohyb společných partnerů humerální hlava a lopatka je nyní maximum. Když je paže zatažená, pacient se znovu narovná a může snadno vytáhnout rameno nahoru.

    Pak začíná nový cyklus. Cvičení by mělo snadno spadnout a mít úlevu. Může být provedeno až 20krát za sebou.