Cvičení, která pomáhají proti celulitidě?

celulitida se může stát estetickým a zdraví problém pro mnoho lidí. Je také známý jako pomerančová kůra kůže a postihuje více ženy než muže. Důvodem je kůže a pojivové tkáně struktura.

U žen je to méně výrazné. The pojivové tkáně odděluje mastná tkáň od sebe navzájem vlákny. Díky tomu je tkáň pružnější během těhotenství u žen.

Pokud se tukové buňky zvětší, např. Vlivem estrogenu, vyvíjejí tlak na pokožku. Obvyklé formy deltového svalu se objevují na kůži a jsou viditelné. Kompresí na krev a lymfy plavidla, obraz uživatele celulitida je zesílen. Metoda, kterou byste měli během cvičení použít, je: 20 opakování (nebo 20 sekund statické) se 3 sadami a 1 minutová pauza mezi sériemi. Vyberte maximálně 2-3 cvičení na svalovou skupinu a trénujte je 3-4krát týdně.

Rizikové faktory

Rizikové faktory pro celulitida procházejí svými hormonálními změnami, těhotenství. Dlouhé, stojící činnosti nebo bytí nadváha může také přispět k celulitidě. Proto jsou důležité různé aktivity a spousta pohybu.

1. Cvičení Sedíte a natahujete ruce dopředu. Vaše paže jsou na úrovni ramen. Během cvičení zůstává záda rovná.

Tímto způsobem zůstanou vaše ramena vzadu a vaše truhla je natažený dopředu. Nyní vystupujete ve velkém plavání pohyby rukama. Roztáhněte ruce a znovu je spojte.

Ujistěte se, že vaše paže zůstávají na úrovni ramen. 2. cvičení Jste na svém místě a natahujete ruce dopředu. Paže jsou na úrovni ramen.

Během cvičení zůstává záda rovná. Tímto způsobem zůstanou ramena vzadu a truhla je napnutá dopředu. Ruce je sevřely v pěst.

Nyní proveďte malé kruhové pohyby rukama. Provádíte rychle kruhové pohyby a snažíte se je udržovat co nejmenší. Ujistěte se, že vaše paže zůstávají na úrovni ramen.

3. cvičení Ležíte na svém žaludek a vaše paže a nohy jsou natažené. Nejprve zvedněte ruce a držte je nahoru. Vaše tvář směřuje k podlaze a během cvičení se nezvedne.

Mezitím také zvednete nohy a držíte je tam. Potom rukama uděláte malé sekání. To znamená, že paže se rychle pohybují nahoru a dolů.

Nohy zůstávají vzhůru. 4. cvičení Ležíte na zádech a nohy máte ohnuté. Obě kolena jsou od sebe široká.

Natáhněte ruce nahoru a položte je na podlahu. Poté vedete paže širokým obloukem k stehnám a kráčejte až k úrovni kolen. Poté pohybujte paží zpět širokým obloukem.

5. cvičení Ležíte na zádech a nohy máte ohnuté. Obě kolena jsou od sebe široká. Vaše paže jsou natažené do strany.

Spojte ruce v širokém oblouku před sebou. Stále jsou natažené. Obě ruce se navzájem dotýkají a pak se znovu oddělují širokým obloukem.

1. cvičení Sedíte na podlaze a nohy máte natažené dopředu. Paže jsou skloněny za hlava. Poté mírně zakloňte horní část těla a zvedněte natažené nohy.

Nakloňte nohy doleva a doprava a nechte je přejet přes sebe, až je spojíte. Horní část těla zůstává vzhůru a nohy se nedotýkají podlahy. 2. cvičení Sedíte na podlaze a nohy máte natažené dopředu.

Paže jsou skloněny za hlava. Poté mírně zakloňte horní část těla a zvedněte natažené nohy. Poté držte tuto pozici a horní část těla a nohy zůstávají vzhůru.

3. cvičení Lehněte si na záda a zkřížte ruce před sebou truhla. Nohy jsou šikmé a kolena jsou od sebe vzdálená. Zvedněte své hlava a ramena a otočte horní část těla na jedno koleno.

Při zvedání horní části těla nahoru a dolů postupujte pomalu. Poté změňte strany a otočte horní část těla na druhé koleno. 4. cvičení Ležíte na zádech a paže máte sklonené za hlavou.

Pak jednu vytáhněte noha směrem k horní části těla. Při tažení jednoho noha nahoru, zvedněte hlavu, paže a ramena a spojte kolena a protilehlé lokty. Otočte horní část těla směrem k noha zastavili jste se. Poté, co to uděláte, nechte nohu a horní část těla znovu pomalu klesat a opakujte cvičení s druhou nohou.

5. cvičení Ležíte na boku a na jednom se opíráte předloktí. Nohy jsou natažené a horní část nohy spočívá na spodní noha. Podepřete se o spodní nohu.

Trup a nohy se nedotýkají podlahy. Pouze předloktí a spodní noha se dotýká podlahy. Držte pozici a ujistěte se, že tělo tvoří linii.

Dno nesmí klouzat dolů. Napněte žaludek dodatečně. Pak změňte strany.

Na této stránce najdete další cvičení Cvičení proti břišnímu tuku. 1 Cvičení Jste ve čtyřnohé poloze a paže a nohy jsou od sebe vzdálené od boků. Vaše záda leží v jedné linii a dáváte pozor, aby se nedostala do a hrbáč.

Váš obličej se dívá dolů na podlahu a během cvičení se nezvedá. Nyní natáhněte ruku dopředu a současně zvedněte opačnou nohu. Je natažený a je na úrovni hýždí.

Poté nechte oba znovu klesnout a pod ruku a koleno si podložte tělo. Oba se nedotýkají země. Zvedněte ruku a nohu nahoru a cvičení opakujte.

2 Cvičení Jste ve čtyřnohé poloze a vaše paže a nohy jsou od sebe vzdálené od boků. Vaše záda leží v jedné linii a dáváte pozor, aby se nedostala do a hrbáč. Váš obličej směřuje k podlaze a během cvičení se nezvedá.

Nyní natáhněte nohu dozadu. Když je noha vzhůru, pomalu ji vyklopte do strany a vraťte ji zpět. Noha zůstává ve výšce hýždí.

Po cvičení vyměňte nohu. 3 Cvičení Ležíš na svém žaludek a vaše paže jsou skloněny do strany. Nohy jsou natažené.

Nejprve zvedněte ruce a držte je nahoru. Oba zůstávají pod úhlem. Váš obličej se dívá dolů na podlahu a během cvičení se nezvedá.

Mezitím také zvednete nohy a držíte je tam. Pozice je udržována. 4 Cvičení Ležíte na břiše a paže máte skloněné do stran.

Vaše nohy jsou natažené. Nejprve zvedněte ruce a držte je nahoru. Obě paže zůstávají pod úhlem.

Váš obličej se dívá dolů na podlahu a během cvičení se nezvedá. Mezitím také zvednete nohy a držíte je tam. Aniž byste si nohy sundali, roztáhněte je od sebe a znovu je spojte.

Další cviky na hýždě najdete na stránkách Cviky na hýždě a Cviky na břicho, nohy, hýždě, záda. 1 Cvičení Jděte do polohy čtyřnohé a paže a nohy jsou od sebe vzdálené od boků. Vaše záda leží v jedné linii a dáváte pozor, aby se nedostala do a hrbáč.

Váš obličej se dívá dolů na podlahu a během cvičení se nezvedá. Současně natáhněte jednu ruku dopředu a zvedněte opačnou nohu. Noha je na úrovni vašeho hýždí.

Drž tuto pozici. 2 Cvičení Ležíte na zádech a paže držte na podlaze. Kolena jsou od sebe široká.

Zvedněte hýždě tak, aby pánev a stehna tvořily linii. Vydržte v této poloze a nechte ji asi po dvaceti sekundách znovu klesnout. 3. cvičení Bereme cvičení od čísla dva a vy nejprve ležíte na zádech.

Ruce držte na podlaze. Kolena jsou od sebe široká. Zvednete dno tak vysoko, že pánev a stehna tvoří linii.

Poté jednu nohu natáhněte a přidržte ji ve výšce druhé stehno. Asi po dvaceti sekundách nechte nohu a hýždě znovu klesnout a nohu vyměňte. 4. cvičení Ležíte na zádech a paže a nohy jsou natažené.

Nyní přitáhněte nohy směrem k horní části těla. Poté, co přitáhnete nohy k sobě, je znovu roztáhněte. Než nohy dosáhnou na podlahu, přitáhněte nohy zpět k horní části těla.

5. Cvičení Cvičení provádíte ve stoje. Vaše nohy jsou od sebe o něco více než na šířku boků. Položte ruce na boky a kolena.

Dbejte na to, aby vám kolena nepřesahovala prsty na nohou a aby vaše spodní část šla dozadu. Udržujte kolena daleko od sebe a nescházejte spolu. Horní část těla je nakloněna dopředu.

Zde záda zůstává rovná a ramena zůstávají vzadu. Pak jděte znovu nahoru. 6. cvičení Jste ve stoje a chodíte s jednou nohou vpřed. Krok by měl být co nejvíce.

Pak jdou na kolena. Jedna noha je otočena nahoru a druhá ohnutá. Udržujte horní část těla rovně.

Další cviky najdete v článku Cvičení proti brašnám. 1. cvičení Ležíte na zádech a ohýbejte obě nohy. Jsou na šířku od sebe.

Položte jednu nohu na druhou a natáhněte nohu nahoře. Aniž by to odložil, zůstane nahoře. Pokud máte tuto pozici, vytáhněte prsty nohy nahoru a poté nohu znovu roztáhněte.

Měli byste se ujistit, že vaše kotník nedělá kruhové pohyby. Zůstává na tahání a strečink noha. Pohyby se provádějí tak rychle, jak jen můžete.

Když skončíte s jednou nohou, vyměňte druhou a cvik opakujte. 2. cvičení Ležíte na zádech a zvedněte obě nohy. Provádíte s nimi velké kruhové pohyby.

Jako byste jeli na kole, roztáhněte nohy. Tempo by nemělo být příliš rychlé. 3 Cvičení Ležíte na zádech a protahujete obě nohy.

Pak je zvedněte. Aniž byste si nohy sundali, roztáhněte je od sebe a znovu je spojte. 4 Cvičení Ležíte na boku s nataženými nohama.

Podkladová paže je pod hlavou jako podpora nebo je natažená nahoru. Druhé rameno podporuje přední část těla zepředu a je pod úhlem. Horní část nohy je zvednuta nahoru a zůstává natažená.

Zvednou to, dokud jim noha nedosáhne. Zatímco je tato noha zvednutá, přitlačte spodní část dopředu, aby se nepohybovala dozadu. Když noha znovu spadne, nedávejte ji dolů.

Nechal jsi to zase nahoru. Cvičení opakujte s druhou nohou. 5 Cvičení Vezmeme znovu cvičení od čísla čtyři a lehneme si na bok.

Pozice paží jsou stejné. Nezvedáme však pouze nohu výše, ale bereme obě nohy. Když znovu sestoupí, nedávejte je dolů.

Nechal jsi je zpátky. Asi po dvaceti sekundách změňte strany a cvičení opakujte. 6 Cvičení Ležíte na boku s nataženými nohama.

Podkladové rameno je pod hlavou jako podpěra nebo je natažené nahoru. Druhé rameno podporuje přední část těla zepředu a je pod úhlem. Horní část nohy je trochu zvednutá a zůstává natažená.

Zatímco je tato noha zvednutá, přitlačte spodní část dopředu, aby se spodní část nepohybovala dozadu. Poté nohu přitáhněte k horní části těla a natáhněte ji dozadu. Opakujte tah a strečink nohy. Pak změňte strany.