Cvičení - Proč jsou tak důležitá? | Artróza ramene (omartróza)

Cvičení - Proč jsou tak důležitá?

Pacient by se měl aktivně účastnit terapie a také provádět cvičení doma, která byla předem zpracována ošetřujícím terapeutem. Konzervativní léčba ramene artróza může být úspěšná, pouze pokud je prováděna důsledně po dlouhou dobu. To zahrnuje pravidelnou účast na terapii, ale je také obzvláště důležité, aby pacient převzal iniciativu a provedl příslušná cvičení doma.

Dobrým cvičením, o kterém lze uvažovat, je tzv sbírání jablek. Jeden sedí na stoličce nebo stojí vzpřímeně a sáhne jednou rukou daleko ven za hlava jako by někdo chtěl vybrat jablko ze stromu za sebou. Ruka je sevřená v pěst a volně natažená na diagonální linii před tělem, jako byste chtěli upustit jablko do kbelíku na druhé straně vedle vás.

Pohyb se opakuje. Prsty jsou roztažené a paže je natažena až do strany. Pokud zvednete ruku nad hlava je velmi obtížné, cvičení lze provádět také ve výšce ramen. Toto je mobilizační cvičení. Mělo by se provádět 15-20krát na stranu ve 3-4 sadách.

Plavání

Plavání je sport, který mnoho artritida pacienti si užívají. Snížením hmotnosti se pohyb ramenní kloub lze usnadnit. Kromě jednoduchého pruhu plavání, vodní gymnastika skupiny jsou také vhodné pro trénink mobility a síly v oblasti ramen ve vodě.

If bolest dochází během plavání, je vhodné nechat si techniku ​​plavání nechat opravit trenérem. Ambiciózní rekreační a soutěžící plavci často během plavání velmi zatěžují ramena díky intenzivnímu tréninku. Přetížení a nesprávná technika nebo nedostatek regenerace mohou plavání znevýhodnit ramenní kloub. Zpravidla jsou však plavecké pohyby v rozumné míře příjemnou cvičební terapií pro pacienty s rameny artróza.