Cvičení s existující slabostí srdečního svalu

Cvičení proti srdeční nedostatečnosti by měla pomoci pozitivně ovlivnit průběh onemocnění a zvýšit odolnost pacienta. Cvičení mají dobré účinky, pokud jde o lepší absorpci kyslíku, vytrvalost, sílu, periferní oběh a tím i na celkovou kvalitu života pacienta. Je důležité vzít v úvahu jednotlivce fitness úroveň a závažnost onemocnění u každého pacienta při cvičení proti srdeční nedostatečnosti a udržení stálé kontroly pulzu během výkonu. Obecně je vysoký počet opakování pravděpodobnější než přílišná námaha.

Nedostatečnost myokardu a sport

Sport v případě srdce svalová slabost je za určitých podmínek užitečná a je hlavní součástí terapie. Samozřejmě, že ne všechny sporty jsou vhodné, zde se zaměřujeme hlavně na světlo vytrvalost trénink a dávkování silový trénink. V každém případě tým fyzioterapeutů a lékařů posoudí individuální situaci pacienta, aby provedl posouzení rizik a vytvořil vhodný plán školení.

Nejdůležitější je nepřetěžovat srdce sval. To znamená, že během tréninku jsou prováděny stálé pulzní kontroly. Cvičení, která způsobují tlak dýchání (např

nevhodné a nedoporučují se ani sporty, které často střídají mezi fázemi odpočinku a aktivity (např. fotbal, basketbal). Kvůli oslabení srdce svalů je u mnoha pacientů snížen vaskulární odpor, což výrazně omezuje trénink. Abychom dosáhli úspěchu, vytvoříme intervalový model pro vytrvalost sport se osvědčil.

Pacienti trénují na 50% plné zátěže a mají pravidelné přestávky 30-60 sekund. Tím je zajištěno, že tréninkového efektu lze dosáhnout i přes omezení. Samozřejmě plán školení se liší případ od případu, protože ne všichni pacienti mají stejný stupeň závažnosti onemocnění a mohou existovat doprovodná onemocnění. V případě slabost srdečního svalu, sport je nedílnou součástí rehabilitačních opatření a je prováděn pravidelně postiženými, a to jak doma, tak v malých skupinách.