Cvičení s Flexibarem | Stenóza páteřního kanálu - jednoduchá domácí cvičení

Cvičení s Flexibarem

Cvičení pro bederní páteř: Výchozí pozice je aktivní postoj. Chodidla stojí pevně na podlaze, kolena jsou mírně pokrčená, pánev je mírně zatažena dozadu, aby se vyrovnala bederní páteř břišní svaly jsou napjaté, záda zůstává rovná, paže, které drží Flexibar, jsou drženy truhla úroveň s mírně ohnutými lokty. Ramenní čepele jsou utažené a ruce pomalu přivádějí Flexibar do vibrací.

Pacient se snaží vyvážit vibrace Flexibaru a nepřerušuje vibrace protiběžným pohybem. Je důležité, abyste zůstali zcela napjatí, abyste zajistili účinek Flexibaru. Prutem otočte cca.

20 sekund najednou. Cvičení pro krční páteř: Výchozí pozice je stejná jako pro cvičení pro bederní páteř. U krční páteře je však Flexibar držen výše nad hlava.

Také zde se pacient pokouší vibrovat Flexibar a poté odolává vibrací napětím těla. Rozdíl je v tom, že v důsledku oscilace, ke které dochází nad hlavakrátký krk svaly musí být aktivnější, a proto je dobrým posilovacím cvičením. Pro spojení obou částí těla lze Flexibar pohybovat dolů a zpět přes hlava při houpání. Swing the bar po dobu asi 20 sekund najednou.

Cvičení s pružnou cvičební tyčí

Flexibilní cvičební tyč theraband je elastické tréninkové zařízení. Cvičení 1: Měli byste držet aktivní stoj, napětí břicha a zad, držte cvičební tyč v rukou. Ruce držte napnuté, mírně pokrčte kolena a „ohýbejte“ cvičební tyč.

Opakujte „ohnutí“ 3x * 15krát. Alternativně, zatímco držíte tyč v ohybu, lze paže zvednout nebo otočit do strany, aby se dosáhlo rotace trupu. Cvičení 2: Struktura cvičení je stejná jako v cvičení 1.

Zatímco je držen ohyb cvičební tyče, hýždě jsou tlačeny dozadu, aby se dostaly do ohybu kolena. Zadní část může být mírně ohnutá. Opakujte kolenní ohyb a držte cvičební tyč 3 * 15krát.