Oční záškuby: Co dělat?

Škubání očí (oční víčko záškuby) je běžný příznak, který má ve většině případů neškodné příčiny. Například, stres nebo nedostatek magnézium jsou možné příčiny. Ve vzácných případech však záškuby může být také způsobena vážnou příčinou, jako je nádor. Podrobně vás informujeme o různých příčinách nervozity záškuby očí a odhalte, co proti tomu můžete dělat.

Proč oko trhá

Když oko trhne, může být za tímto příznakem široká škála příčin. Samotný pohyb je způsoben svaly v oční víčko uzavírání smluv. The záškuby je často vnímána jako nepříjemná, ale obvykle je neškodná - i když trvá několik hodin. Nervová záškuby se vyskytují častěji, ale na mnoha částech těla si je vůbec nevšimneme. Vzhledem k tomu, že svaly v oku jsou umístěny přímo pod kůže, zvláště si je zde uvědomujeme. Rozpoznejte oční choroby: Tyto obrázky pomáhají!

Příčiny záškubu očí

Proč se svaly očního záškubu liší. Následuje několik možných příčin:

  • Stres
  • Únava očí
  • Nedostatek hořčíku
  • Neurologické choroby
  • Oční infekce

Škubání očí se mohou vyskytnout v pravém i levém oku. Obvykle je ovlivněna pouze jedna strana najednou.

Nervové záškuby očí - co dělat?

Pokud netrpíte neustálým záškubem oka, ale jen čas od času, návštěva lékaře obvykle není nutná. Ve většině případů se jedná o nervové oční záškuby způsobené stres nebo podrážděný oční nerv. Máte-li podezření, fyzické nebo psychologické stres jako spoušť byste se měli pokusit trochu uklidnit. Udělejte něco relaxace cvičení, poslouchat hudbu, nebo se dát dohromady s několika přáteli v útulném prostředí. Malý masáž může mít také relaxační účinek na oční víčko: zavřete oči a jemně masáž víčko prsty. Pokud stres ustoupí, záškuby očí obvykle samy zmizí.

Co pomáhá při unavených očích?

Kromě stresu mohou nadměrné oční svaly způsobit také nervové záškuby očí. Ve většině případů je příčinou nepohodlí přepracovaný výtah očních víček nebo oční kroužek. Přetížení oka může být způsobeno například prací, která zahrnuje trávit spoustu času před počítačem. V takovém případě je vhodné alespoň jednou po práci nepoužívat počítač, televizi a smartphone. Místo toho sportujte, poslouchat hudba nebo setkání s přáteli. V práci můžete zabránit namáhání očí pravidelnými přestávkami, abyste se dívali z okna místo na obrazovku. Snažte se také příliš nedívat na obrazovku, ale častěji mrkat. 5 faktů o záškubu očí - iStock.com/SanneBerg

Příliš málo hořčíku

Když oko trhne, nedostatek magnézium může být také za záškuby. Nedostatek negativně ovlivňuje komunikaci mezi nervem a svalem, což může způsobit záškuby oka. Na jedné straně a magnézium nedostatek může být způsoben nedostatečným příjmem hořčíku. Může tomu tak být například u nezdravých nebo velmi jednostranných strava (strava). Na druhé straně může být nedostatek vyvolán také zvýšeným uvolňováním hořčíku. Během těhotenstvínapříklad během pravidelného cvičení nebo zvláště stresujících fází života. Další možné příčiny obsahovat cukrovka, celiak nemoc, chronická ledvina nemoc a alkoholismus. Pokud máte podezření, že došlo k narušení minerálu vyvážit je zodpovědný za záškuby očí, ujistěte se především, že konzumujete dostatek hořčíku. Mezi potraviny bohaté na hořčík patří slunečnicová semínka, ořechy, ovesné vločky, fazole a špenát. Možná se budete moci obrátit na doplňky.

Pokud neustále trpíte záškuby očí, vyhledejte lékaře

Pokud příznaky přetrvávají týdny a trpíte neustálým záškuby očí, měli byste navštívit lékaře, aby zjistil příčinu záškubu očí. Nejprve je nejlepší vidět oční lékař. Může zkontrolovat, zda nedošlo k infekci nebo vadnému vidění. Například i malá vada zraku může vést do oka svalové napětíVýsledkem je, že často začíná záškuby. Kromě oční lékařVhodným kontaktem je také neurolog. Může vyloučit vážnější příčiny, jako je poškození nervy, porucha v mozek nebo nádor. Taková příčina je však extrémně vzácná. 12 Domácí léky na suché oči