Fangocur | Tepelná terapie jako fyzioterapie

Fangocur

Fangocur je společnost se sídlem v Gossendorfu ve Štýrsku v Rakousku, která vyrábí a prodává různé lékařské výrobky vyrobené ze sopečné léčivé hlíny Gossendorf. Patří mezi ně minerální krémy a masky, fango balíčky pro domácí použití a léčivá hlína pro orální podání. Fangocur Bentomed je rozpuštěn ve formě prášku ve vodě a má uklidňující účinek zažívací problémy jako zácpa, nadýmání, pálení žáhy, průjem nebo gastritida.

Léčivá hlína má také pozitivní vliv na vysokou krev hladiny lipidů a dnaLéčivá hlína Fangocur se říká, že tento efekt rozvíjí prostřednictvím svých složek, jako je síra, vápník, železo a další stopové prvky a vitamíny stejně jako kyselina křemičitá. Obsahuje také ječmennou trávu a byliny doplňky. Výrobce zdůrazňuje, že léčivou hlínou je nikl a laktóza- bezplatná a veganská, léčivá hlína je popisována jako léčebný balneologický prostředek.

Fango polštář

Polštáře Fango lze použít doma k samoléčbě i ve fyzioterapii nebo lázeňských zařízeních. Obvykle se skládají z plastového krytu, který může obsahovat vřesoviště nebo bahno nebo dokonce petrolej nebo gelovou náplň. Ve fyzioterapeutických zařízeních se polštáře fango obvykle ohřívají ve velké peci.

Podle doporučení výrobce je také možné ohřívat v mikrovlnné nebo vodní lázni. Polštáře fango lze také ohřát na cca. 50 ° C, stejně jako běžné fango sáčky, a udržuje tuto teplotu konstantní po delší dobu.

Aplikace také odpovídá tradičnímu balíčku fango. Fango polštář se umístí na ošetřovanou oblast, podle potřeby se zafixuje popruhy nebo látkami a pacient se zabalí do tepla. Fango polštář by měl působit na ošetřovanou oblast těla po dobu 20 až 40 minut, aby se dosáhlo dobrého účinku.

Horká role

Hot roll je varianta tepelná terapie, který se často používá ve fyzioterapeutických zařízeních, ale lze jej provádět i doma. Pro horkou roli jsou obvykle srolovány 2 - 3 malé ručníky cibule kůže, takže se vytvoří pevný svitek. Poté se do role shora nalije asi 1 litr horké (ne vroucí) vody, dokud není role vlhká, kromě vnějších vrstev, ale nekape.

Role se poté převalí nebo otře přes ošetřovanou oblast, například rameno, krk nebo zpět. Oblast ošetření může vykazovat rostoucí zarudnutí jako známku stimulace krev oběh. Pokud je role zvenčí příliš studená, je navinuta dále, takže si během zpracování udržuje svoji počáteční teplotu.

Ošetření obvykle trvá 10-15 minut a je dobrou přípravou na a masáž. Má svalový relaxační účinek, stimuluje metabolismus a podporuje krev oběh, a proto může mít uklidňující účinek na krk a zpět bolest, svalové napětí, revmatické potíže a artróza. Náklady na hot roll ve fyzioterapeutickém zařízení jsou asi 7 €, osobní příspěvek je 10% z toho, tj. 70 centů za ošetření.