Dieta pro spalování tuků: legendy a pravdy

Jednoduše pokračujte jako předtím a stále hubněte? To slibují takzvané „spalovače tuků“, které mají roztavit tukové polštářky bez a strava nebo sportovní program. Spalovače tuků jsou velkým hitem na internetu strava trh. Oni a další produkty na hubnutí generují každoročně celosvětový miliardový obrat. Existuje již hubnutí bez vedlejších účinků? Ale pravda je: bez vyváženosti strava a rozumný cvičební program, trvalé a zdravé hubnutí není možné.

Spalte více energie prostřednictvím spalovačů tuků

Nadváha má pouze jednu příčinu: pokud je tělo neustále zásobováno více energií, než kolik spotřebuje, ukládá se tento přebytek jako tukové zásoby (tzv. Pozitivní energie vyvážit). Chcete-li se toho znovu zbavit, pomáhá pouze jedna věc: spotřebovat více energie, než je přijato (negativní energie vyvážit). Myšlenkou pojmu „spalovač tuků“ (= „spalovač tuků“) je uměle přimět tělo spotřebovat více energie, ať už prostřednictvím zvýšené tělesné teploty, zrychleného metabolismu nebo rychlého vylučování požití. kalorií. Lékaři to považují za zamračené. Je to proto, že v lidském těle se spojuje nespočet metabolických procesů. Otočení jednoho z těchto „šroubů“ může mít za následek celou řetězovou reakci nežádoucích výsledků.

Teorie spalovačů tuků pod lupou

Podívejme se blíže na některé z nejběžnějších teorií spalovačů tuků: Enzymyjsou například významným módním slovem, pokud jde o spalování tuků. Ať už papain z papáji nebo bromelinu z ananasu, ovoce enzymy mají vyprázdnit tukové buňky. Teoreticky to zní celkem dobře. Jediným problémem je průchod žaludek, Protože enzymy se skládají z bílkovin. A žaludek kyselina je rozkládá na své složky na samém začátku trávení. Enzymy z potravy proto nemohou v těle působit. L-karnitin je látka, která hraje v těle roli při poskytování energie pro svalovou práci. Stimuluje elektrárny buněk, tzv mitochondrie, zvýšit spalování tuků. Jediným úlovkem je počet mitochondrie v těle je pro účinek zásadní. A počet těchto malých elektráren lze zvýšit pouze s pravidelnými vytrvalost výcvik. Takže opět žádná zázračná pilulka fitness bez cvičení! Mnoho hotových produktů Fatburn inzeruje s „přírodními“ přísadami. Guarana or zelený čaj extrakt jsou populární. Reklamní brožury obsahují důležitá znějící cizí slova, například „lipolytická“ - což neznamená nic jiného než „rozpouštění tuku“ - nebo „termogenní“ (tvorba tepla). Pokud se podíváte blíže, u většiny produktů jsou to hlavně podobné složky kofein jako jediné prokázaly účinek na metabolismus. V informačním listu zveřejněném Německou společností pro výživu (DGE) zdůrazňuje lékařský profesor profesor Dr. Hans Hauner, že tyto účinné látky ve vysokých dávkách způsobují srdce bušení srdce, třes a pocení. V tomto stavu tělo opravdu popáleniny více energie než obvykle. Ale kdo se tak cítí dobře? A kdo je ochoten vzít zdraví rizika pro srdce a oběh? Kdo spadne zpět na hotový Fatburnprodukte, měl by si v každém případě přesně prostudovat seznam obsahových materiálů. Často alergie-příčinné konzervanty jako parabeny jsou zahrnuty.

Pozor na hormony štítné žlázy!

Zvláštní pozornost je třeba věnovat také štítné žláze hormonů a jejich předchůdci. Uměle vyrobené hyperthyroidismus není nic víc než úmyslné zvracení. Příliš mnoho hormonu štítné žlázy vede k nervozitě, bušení srdce, pocitu horkosti a pocení. I zde se spaluje více energie než obvykle. Ale i v tomto případě nebezpečí zdraví jsou nepřiměřené účinku úbytku hmotnosti. Mimochodem, vyšší aktivity štítné žlázy nelze dosáhnout užíváním jód a další stopové prvky, jak by nás někteří odborníci na reklamu přesvědčili. Je pravda, že tělo potřebuje jód k produkci hormonu štítné žlázy. Množství surovin však nemění množství produkovaného hormonu. Obecně není možné kontrolovat produkci hormonů prostřednictvím specifické stravy. Speciální diety, jako je Markertova dieta, která má stimulovat funkci štítné žlázy, byly nyní vědecky vyvráceny. V případě Markert účastníci ztrácejí váhu kvůli nízkému příjmu kalorií a spoustě pohybu. Nedojde však ke změně aktivity štítné žlázy.

Proteinové tyčinky - často příliš drahé

Proteinové tyčinky s vitamíny a stopové prvky jsou také nabízeny jako dietní doplňky. Mají zmírnit chuť na sladké a povzbudit spalování tuků. Proteiny nasycují opravdu rychle, také mnoho tyčinek je rozumně složených. Téměř všechny produkty jsou však neúměrně drahé. Rada kombinovat bar spolu s 2-3 litry voda nebo ovocná šťáva denně také odhaluje „trik spalování tuků“: bylo prokázáno, že studená voda opravdu pomáhá spalovat kalorií, protože tělo potřebuje energii k jeho zahřátí. Ať už voda se spotřebovává společně s drahou energií bar nebo s banánem se však na energii příliš nemění vyvážit. Až na to, že banán, který díky němu také působí proti chutě fruktóza obsah, neobsahuje žádný tuk.

Glukagon - endogenní spalovač tuků?

Projekt hormonů inzulín a glukagon hrají zvláštní roli při tvorbě a rozpadu tukových zásob. Inzulín je zodpovědný za směrování cukr z krev do buněk těla, kde jej lze buď spálit, nebo uložit jako rezervu. Glukagon způsobuje uvolňování uložené energie uvolňováním tuku z buněk a přeměnou uložené cukr do hořlavého glukóza. Glukagon se prodává jako vlastní spalovač tuků v těle: užívání tohoto „hormonu na hubnutí“ má předstírat, že byly vyčerpány všechny volné rezervy, a tak uvolňovat tuk z buněk. Ale kam má tělo jít se vší tou volnou energií? Pokud není spálen, je znovu uložen. A většinu energie spalují naše svaly. Opět je zapotřebí cvičení, aby se z těla dostaly zásoby rozpuštěného tuku. A to funguje i bez polykání pilulek: Pokud chcete spalovat tuky pomocí vlastního glukagonu vašeho těla, můžete toho dosáhnout jednoduše lehkou fyzickou aktivitou. Důležité je zde udržet puls na jen mírně zvýšené úrovni. Pokud vám dojde dech, zablokujete si tuk hořící, protože výroba energie z tuku se poté vypne.

MCT tuky - spalovače tuků s vedlejšími účinky.

Aby se předešlo tomu, že tuk z potravy vstoupí do těla, takzvané MCT tuky (triglyceridy středního řetězce) byly v módě až donedávna. Nemohou být absorbovány tělem a jsou vylučovány nestrávené. Ale asi po dvou týdnech si tělo na tyto tuky také zvykne, takže jsou stejně výkrmné jako obyčejný tuk. Navíc, průjem, nevolnost a často se vyskytly další nepříjemné vedlejší účinky.

Vazba tuku a jeho vylučování nestrávené

Chcete-li oklamat tělo jiným způsobem, látky vážící tuky, jako je chitosan byly přidány do řad stravy AIDS. Předpokládá se, že váží dietní tuk a posílají jej nestrávený k vylučování. chitosan se získává z krilu, malého korýša. Larvy much jsou také dobrým zdrojem chitosan. Evropský žurnál klinické výživy však informuje o přísně kontrolované studii na univerzitě v Exeteru ve Velké Británii, kde vědci prokázali, že chitosan nemá žádný vliv na hmotnost subjektů. Naopak, tyto blokátory tuků pravděpodobně způsobují životně důležité tuky rozpustné vitamíny jako A a E se vylučují vázaným tukem. Lékaři také varují, že chitosan může snížit účinnost některých drogy, konkrétně když se účinné látky váží na tuk v potravě a vstupují do krve. Může být ovlivněna například antikoncepční pilulka. Tak hubnutí je a zůstává záležitostí rozumné výživy v kombinaci s lehkým cvičením. Produkty Fatburn pomáhají zmenšovat peněženku. Mohou však jen těžko zmenšit pas.