Horečka: Nejčastější otázky

Pokud máte horečku, pijte hodně tekutin a odpočívejte. Užitečné jsou antipyretické léky, jako je paracetamol a ibuprofen. Pokud je horečka velmi vysoká nebo příznaky přetrvávají, měli byste si nechat u lékaře objasnit příčinu. Horečka není nemoc, ale příznak, kdy tělo bojuje například s infekcí.

Na jakém stupni začíná horečka?

Co rychle pomáhá proti horečce?

Léky jako paracetamol nebo ibuprofen rychle snižují horečku. Pijte tolik, abyste kompenzovali ztrátu tekutin způsobenou zvýšenou tělesnou teplotou. Při horečce pomáhají i chladivá opatření jako obklady na lýtka nebo vlažná koupel. Dopřejte si dostatek odpočinku, aby se tělesná teplota snížila.

Co byste měli jíst, když máte horečku?

Kdy by měla být snížena horečka?

Horečka by měla být snížena z 39 stupňů. Včasný zásah je nezbytný u kojenců a dětí, špatné fyzické kondice a lidí s určitými zdravotními problémy. Pokud horečka trvá několik dní nebo je teplota velmi vysoká, určitě navštivte lékaře.

Jak dostanete horečku?

Jak dlouho trvá horečka?

Horečka může trvat několik hodin až několik týdnů. Doba trvání závisí na příčině. Pokud virová infekce (například nachlazení nebo chřipka) způsobí horečku, obvykle po třech až pěti dnech odezní. Pokud však horečka trvá déle, měli byste navštívit lékaře, protože horečka může být také příznakem vážného onemocnění.

Umíte pracovat s horečkou?

Můžete se koupat s horečkou?

Ano, s horečkou se můžete koupat. Ve skutečnosti vám vlažná koupel pomůže snížit tělesnou teplotu. Dávejte pozor, aby voda nebyla příliš horká, aby nezatěžovala oběh a dále nezvyšovala horečku. Po koupeli si hodně odpočiňte.

Kdy je horečka nejvyšší?

Jaký čaj na horečku?

Čaj z lipových květů, čaj z černého bezu a heřmánkový čaj působí potěchově a protizánětlivě. Pomáhají snižovat horečku. Mátový čaj také pomáhá při horečce, protože poskytuje dodatečné chlazení. Kromě toho pijte dostatek vody, abyste kompenzovali ztrátu tekutin pocením.

Kdy se horečka stává nebezpečnou?

Kdy byste měli jít k lékaři s horečkou?

Pokud horečka trvá déle než tři dny, stoupne na 39.5 stupně nebo se objeví vážné příznaky, jako je dušnost, silná bolest nebo zmatenost, měli byste navštívit lékaře. U kojenců a malých dětí je vyšetření pediatrem nutné i při nízké horečce.

Kolik horečky je normální?