První známky natrženého svalového vlákna lýtka Roztržené svalové vlákno lýtka

První známky natrženého svalového vlákna lýtka

První příznaky po vývoji a roztrhané svalové vlákno jsou často silné, bodavé bolesti v lýtku, které jsou buď lokalizovány v lýtkové oblasti, ale mohou se šířit také nahoru k stehno nebo dolů směrem k noze. Někdy malý důlek je vidět v oblasti lýtka nebo je cítit. To často poskytuje jasné známky vážného poranění části lýtkových svalů.

Někdy a pohmoždit se může také vyvíjet v lýtkových svalech. The pohmoždit v případě roztrhané svalové vlákno je způsobeno skutečností, že svaly jsou dobře zásobené krev. Pokud se sval trhá, přidružený krev nádoba se také může roztrhnout a začít krvácet.

Kromě toho první příznaky a roztrhané svalové vlákno může také zahrnovat otok lýtkových svalů. Otok je způsoben zánětlivou tekutinou proudící do oblasti svalu během a po roztržení svalové vlákno a způsobuje jeho bobtnání. Pacienti si často stěžují na náhlé funkční poškození v lýtkové oblasti, což je způsobeno skutečností, že velké svalové svazky v lýtkové svalovině již kvůli slzám nefungují. Z tohoto důvodu je naléhavě nutné podrobné prozkoumání možných pohybových sekvencí.

Příčiny natrženého svalového vlákna lýtka

Hlavní příčina roztržení svalové vlákno lýtka je traumatizující. Buď je to obvyklý pohyb, ale prováděný s nevyhřátými lýtkovými svaly, nebo je to neobvyklý trhaný pohyb, který náhle přetíží stabilitu lýtkových svalů a nutí některé svalové body lýtka k roztržení. Jako pravidlo, svalové vlákno při sportu se objevují slzy.

Pokud se sportovci náhle zastaví běh nebo sprintujte ze stoje, síly působící na lýtkové svaly mohou být tak silné, že některé svalové oblasti ustoupí a roztrhnou se. Kromě vyhýbání se takovým trhavým pohybům je obzvláště důležité důsledné zahřívání před každou sportovní aktivitou. Zahřátí před spuštěním