Formoline pro nadváhu

Tato účinná látka je ve formolinu

Formoline L112 a Formoline Mannan se liší, pokud jde o jejich účinné látky. Formoline L112 obsahuje polyglukosamin (zkráceně L112), biopolymer vyrobený z krunýřů korýšů. Formoline Mannan obsahuje konjac mannan z rostliny konjac, aktivní složku bez živočišných složek. Oba podporují redukci hmotnosti nebo kontrolu.

Varianta L112 je lipidový pojivo, tedy látka, která na sebe dokáže vázat tuky. Normálně se živiny vstřebávají ze střeva a poté vstupují do těla k dalšímu zpracování. Tam se absorbované kalorie přeměňují na energii (cukr nebo tuky). Účinná látka Formoline-L112 je však nestravitelná. Ten a na něj navázané tuky se vylučují přirozeně. Redukce hmotnosti je zde založena na nižším přísunu kalorií.

Formoline Mannan naopak podporuje pocit sytosti. Účinná látka začne v žaludku bobtnat a zabere tak tolik místa, že pocit hladu rychleji odezní.

Kdy se přípravek Formoline používá?

Formoline je lék, který má pomoci lidem s nadváhou. Typická použití drogy jsou:

  • redukce hmotnosti
  • kontrola hmotnosti
  • nižší příjem cholesterolu z potravy

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Formoline?

Často se při užívání léku mění konzistence stolice. Vzácněji je možná zácpa, plynatost nebo pocit plnosti – obvykle kvůli nedostatečnému příjmu tekutin. Pokud dojde k reakci přecitlivělosti na kteroukoli složku přípravku, mohou se objevit alergické reakce, jako je kožní vyrážka, otok, zvracení a zimnice.

Co byste měli mít na paměti při používání Formoline

Formoline terapie musí být doprovázena zdravým životním stylem a cvičením. Vzhledem k tomu, že účinná látka váže pouze tuky a nemá vliv na sacharidy a bílkoviny, je třeba tomu přizpůsobit i jídelníček. Úplné zřeknutí se tuků se nedoporučuje, protože je tělo potřebuje, aby bylo schopno vstřebat některé vitamíny. Každý den byste si proto měli připravovat jídlo s kvalitními rostlinnými oleji.

Drogu nesmí užívat:

  • pacienti s nízkým indexem tělesné hmotnosti (BMI nižší než 18.5)
  • @ kojenci i malé děti do tří let

Dále se lék nesmí používat při známé alergii na účinné látky, složky a produkty z korýšů.

U některých pacientů by měl být přípravek užíván pouze po konzultaci s lékařem. To je případ pacientů s:

  • Gastrointestinální choroby
  • Užívání léků, které ovlivňují funkci střev.

Zvláštní opatrnosti je třeba věnovat dětem a dospívajícím, kteří stále rostou, a také starším lidem nad 80 let.

Kromě přebytečných tuků mohou být s účinnou látkou vázány a transportovány z těla také léky rozpustné v tucích. Týká se to mimo jiné hormonálních přípravků nebo antikoncepčních pilulek. Vitamíny mohou takto z těla odejít i nevyužité. Účinnost jiných léků může být snížená nebo neúčinná. Proto by měl být o užívání přípravku Formoline informován lékař, který podle toho upraví dávkování nebo doporučí jiný lék.

Formoline: Těhotenství a kojení

Užívání přípravku Formoline těhotnými ženami a kojícími matkami se nedoporučuje. Vazba tuku na účinnou látku totiž může způsobit ztrátu důležitých mastných kyselin a živin, které jsou zvláště důležité pro vývoj dítěte.

Kojící matky by se měly zdržet užívání přípravku Formoline ve prospěch dítěte.

Formoline: Dávkování

Pokud má být pomocí přípravku Formoline Mannan dosaženo úbytku hmotnosti, podávají se dvě tablety třikrát denně, které by se měly užívat asi 30 minut před jídlem. Pro dietu zaměřenou na cholesterol jsou vhodné čtyři tablety dvakrát denně. Vzhledem k tomu, že tekutina má velký význam pro otoky, je třeba lék zapít alespoň 250 ml vody. Pro zajištění optimální účinnosti tablet Formoline je důležité dodat tělu dostatečné množství vody (dva až tři litry).

Další variantou produktu na hubnutí je prášek Formoline s názvem „proteinová dieta“. Formoline prášek představuje jako koktejl nízkokalorickou svačinu.

Jak získat Formoline

Formoline je lék, který je volně prodejný v lékárnách. Váš lékař nebo lékárník může posoudit, která varianta přípravku je pro vás nejlepší.