Od kdy / rizika | Jóga pro těhotné ženy

Od kdy / rizika

Jako pravidlo, jóga je také povolen a dokonce vítán během těhotenství. Neexistují žádné přesné pokyny pro použití Jóga během těhotenství. Důležité je, že žena poslouchá své tělo během těhotenství a věnuje tomu pozornost.

V případě nejistoty by žena měla znovu konzultovat svého gynekologa. Pokud jsou známy komplikace během těhotenství, jóga by se nemělo praktikovat. Jednou z komplikací těhotenství může být bezprostřední předčasný porod.

Pokud žena nemá žádné komplikace a vše v těhotenství je normální, může s jógou začít kdykoli. vyvážit cvičení, kde žena mohla spadnout. Zvláště začátečníci by měli pečlivě vybírat cvičení a nechat si poradit od učitele jógy. Nicméně, relaxace cvičení z jógy jsou vždy užitečná a vhodná.

Žena by měla cvičit pouze tak, aby se cítila dobře a poté měla uvolňující nebo blahodárný účinek. Vzhledem k vyšší pružnosti těla během těhotenství nemusí být během těhotenství přetíženo strečink cvičení a nepohodlí se mohou zhoršit nebo se mohou objevit. Strečink se používá spíše pro relaxace a pohody.

Náklady

U kurzu jógy mohou být zohledněny náklady. Záleží na zdraví pojišťovna, část lze uhradit. To může dosáhnout až 80%.

Stojí proto za to se zeptat svého zdraví pojišťovna. Je užitečné, aby kurz jógy splňoval všechny požadavky na primární prevenci a byl certifikován. Kurz jógy může být dobrou náhradou za klasický přípravný kurz a lze jej provádět velmi dobře před i po narození. Tímto způsobem lze ušetřit náklady na přípravný kurz, ale lze je použít na kurz jógy. To pomáhá pokrýt náklady na kurz jógy pomocí zdraví pojišťovna.

Shrnutí

Zejména během těhotenství, stížnosti jako zpět bolest může nastat, což lze minimalizovat pomocí jógy. Posilovacími a relaxačními cviky lze pozitivně podporovat blahobyt ženy a jejího nenarozeného dítěte a tělo je vhodné pro a po porodu. Pokud lze vyloučit komplikace během těhotenství a žena sleduje své fyzické pocity, lze během těhotenství vždy použít jógu.