Další opatření | Cvičení v kompresi nervových kořenů v BWS

Další opatření

Kromě cvičební terapie existují i ​​další fyzioterapeutická opatření, která mají vliv na příznaky nervový kořen komprese: Elektroterapie, masáže, aplikace tepla a chladu, stejně jako fasciální techniky uvolňují tkáň a napjaté svaly a ovlivňují vnímání bolest. Aplikace na pásku mohou mít podpůrný účinek na držení těla, aktivovat příslušné svaly nebo uvolnit a uvolnit napnuté svaly. Tyto metody jsou však pouze podporou zmírňující příznaky důležité aktivní terapie.

Herniovaný disk jako příčina stlačení nervových kořenů

Jak již bylo zmíněno výše, jednou z nejčastějších příčin nervový kořen komprese je herniovaný disk. Meziobratlové ploténky jsou umístěny mezi jednotlivými kostními obratli, aby se zabránilo srážce kosti s kostí. Mají účinek rozložení zátěže, vyrovnávací paměti a tlumení.

V průběhu dne se díky namáhání minimálně zužují, ale během noci nebo po delší době úlevy se znovu regenerují. Meziobratlové ploténky jsou vytvořeny jako vláknitý polštář chrupavka s jádrem uprostřed. Kvůli neustálému nesprávnému zatížení, nesprávnému pohybu nebo opotřebení je vnější kroužek meziobratlový disk se nyní může roztrhnout a objeví se disk.

Problém je v tom, že jediná cesta mezi kosti pro únik hmoty disku je páteřní kanál, kde hmota tlačí na nervový kořen a dorazili jsme k komprese nervových kořenů pojednáno v tomto článku. Herniovaný disk nevyžaduje chirurgický zákrok. Hmota obvykle ustupuje úlevou a přizpůsobenými cvičeními. Která cvičení jsou vhodná po herniovaném disku, se dozvíte v našem článku Cvičení po herniovaném disku!

Co je komprese nervových kořenů?

Nervy běh v našem těle mezi mozek a jednotlivé oblasti těla. Tzv. Centrální nervový systém je tvořen mozek a mícha, což jsou důležité systémy chráněné kosti: lebeční kost a páteřní kanál. Ve středu nervový systémjsou generovány a předávány příkazy nebo naopak jsou přijímány a zpracovávány informace.

z mícha, nervy nyní vycházejí z malých otvorů v páteři, periferních nervech, aby vytvořily spojení mezi částmi těla a centrální nervový systém. Po celé délce kostní hřbetní tyče nervy vystupují z otvorů vpravo a vlevo a cestují do všech různých oblastí těla, včetně našich svalů a na povrchu do oblastí kůže. Tímto způsobem jsou podněty, pocity a pohybové příkazy přenášeny a vedeny tam a zpět mezi nimi mozek a hlava.

Původ nervů, které vycházejí z páteře a pohybují se do těla, se nyní nazývá nervový kořen. To může být zachyceno nebo komprimováno z různých důvodů - ať už prostřednictvím kostních změn nebo herniovaných disků, ve kterých vyčnívající hmota disku tlačí na kořen. Tomu se říká komprese nervových kořenů. Tento článek by vás mohl v tomto ohledu zajímat: Bolest při dýchání - Fyzioterapie