Další opatření pro léčbu stenózy páteřního kanálu | Cvičení na stenózu páteřního kanálu

Další opatření pro léčbu stenózy páteřního kanálu

Také by vás mohlo zajímat toto téma:

  • Fyzioterapie pro stenózu páteřního kanálu
  • Škola zad pro stenózu páteřního kanálu

Pro anatomické pochopení páteřního kanálu

Aby byl klinický obraz srozumitelný, bude nejprve probrána anatomická struktura. Páteř, stabilní stožár zad, tvoří kanál ve středu ochrany kostí. The mícha, který pochází z mozek a skládá se z dlouhých nervových vláken a buněčných těl, protéká tímto kanálem mozek a mícha tvoří důležitou ústřednu nervový systém, který je mimo jiné odpovědný za provádění pohybů, kontrolu těla a zpracování informací pocházejících z těla a prostředí.

V oblasti malých otvorů mezi jednotlivými těly obratlů, páteře nervy vynoří z mícha, které se nakonec pohybují jako takzvané periferní nervy do různých oblastí těla nebo z oblastí těla zpět do centrální nervový systém. Meziobratlové ploténky jsou umístěny mezi jednotlivými těly obratlů, což zajišťuje pružnost a tlumení a rovnoměrné rozložení zátěže. Jednotlivé vazy obklopují jednotlivé obratle a celou páteř od lebka do pánve jako pasivní podpůrný systém.

Svaly trupu, které obklopují páteř ze všech stran a podporují ji jako stožár na plachetnici, působí jako aktivní stabilizace. To zahrnuje zádové svaly i svaly břišní svaly. Svaly a složitá pružná struktura páteře jí umožňují pohybovat se vpřed, vzad, do stran a otáčet se. Při předklonu se nervy míchy jsou natažené, páteřní kanál se zvětší a vzadu se vytvoří prostor. V porovnání, strečink dozadu způsobí zúžení páteřní kanál.

Shrnutí

Páteřní kanál stenóza bederní páteře popisuje zúžení kanálu vedoucího k míše v oblasti dolní části zad s nepříjemnými příznaky, jako je vyzařování bolest, poruchy citlivosti a silné slabé nohy. Příznaky lze obvykle zmírnit fyzioterapií, úlevou od cvičení a spoustou pohybu. Cvičení pro posílení a mobilizaci by měla být integrována do každodenního života.