Další opatření ve fyzioterapii Cvičení na roztrhané vazy v lokti

Další opatření ve fyzioterapii

Pokud pacient přijde do fyzioterapeutické praxe s diagnózou a roztrhaný vaz v lokti je prvním krokem při individuální konzultaci zjistit, zda existují další zranění nebo předchozí nemoci a zda byl zvolen chirurgický zákrok nebo čistě konzervativní léčba. Poté terapeut navrhne léčebný plán šitý na míru pacientovi, který umožňuje uplatnění různých fyzioterapeutických opatření: aplikace tepla a chladu k uvolnění svalů, podpora krev oběh a snížit bolest a jakýkoli otok. Ruční terapie se používá hlavně pooperačně, ale také v akutní fázi po úrazu. Terapeut pasivně mobilizuje kloub a masíruje křečovité svalstvo pomocí speciálních technik úchopu.

Fyzioterapie s vybavením nebo bez něj. Cílem je obnovit ztracenou sílu loketní kloub stejně jako stabilita a mobilita. Kinesiotape.

Připojením a kinesiotape loketní kloub je podporován ve své funkci. Zároveň jemný masáž páskou aktivuje důležité metabolické procesy.

  • Aplikace tepla a chladu k uvolnění svalů, podpoře krev oběh a snížit bolest a možné otoky.
  • Ruční terapie se používá hlavně pooperačně, ale také v akutní fázi po úrazu.

    Terapeut pasivně mobilizuje kloub a masíruje křečovité svalstvo pomocí speciálních technik úchopu.

  • Fyzioterapie s vybavením nebo bez něj. Cílem je obnovit ztracenou sílu loketní kloub stejně jako stabilita a mobilita.
  • Kinesiotape. Loketní kloub je ve své funkci podporován připojením kinesiotape. Jemná masáž páskou zároveň stimuluje důležité metabolické procesy

Doba trvání nemoci

Doba trvání a roztrhaný vaz v loketním kloubu závisí na různých faktorech. Za prvé, proces hojení může být zpožděn, pokud jiné tkáně nebo kosti jsou poškozeny kromě poranění vazů. Na dobu hojení mají vliv také již existující podmínky a věk pacienta.

Dalším důležitým faktorem v prognóze pravděpodobnosti uzdravení je volba terapeutické metody. Ačkoli se ve většině případů pokusí o konzervativní postup, může to za určitých okolností prodloužit dobu hojení, protože před zahájením aktivní léčby je třeba nejprve ušetřit kloub. A roztrhaný vaz v lokti, který běží bez komplikací, se obvykle znovu zahojí během 6-12 týdnů. Pokud dojde k jiným zraněním nebo pokud je nutný chirurgický zákrok, může se doba hojení v nejhorším případě prodloužit na měsíce.