Další opatření | Fyzioterapie bolesti v hrudní páteři

Další opatření

Ve fyzioterapii lze kromě aktivních cvičení použít k léčbě i další opatření bolest in hrudní páteř. Prostředky fyzikální terapie jsou například použití tepla (fango, červené světlo) nebo chladu.Elektroterapie může být také užitečné pro bolest in hrudní páteř. Masáže mohou zmírnit akutní potíže.

Klouby s omezenou pohyblivostí lze pasivně mobilizovat manuální terapií. Fasciální techniky, terapie spouštěcím bodem a další techniky měkkých tkání mohou také ulevit bolest. Páskové systémy mohou pomoci pacientovi zaujmout svislou polohu (paměť páska) nebo podporovat svaly v každodenním životě. U akutních potíží mohou pacientovi pomoci určité techniky určování polohy (krokování polohy, umístění balíčku) truhla bolest páteře. Lékař může zasáhnout léky v případě silné bolesti nebo v případě zánětu nebo těžké degenerace případně zmírnit příznaky injekcí.

Příznaky

Většina stížností v hrudní páteř se nejprve projeví napětím v okolním svalstvu. Často se projevují lokálně v blízkosti páteře, ale také v oblasti lopatka nebo při přechodu na ramenokrk kraj. Akutní stížnosti mohou být doprovázeny dochvilnou bolestí během určitého pohybu.

Pokud žebro klouby jsou ovlivněny, dýchání lze bolestivě omezit. V případě chronických potíží v hrudní páteři může dojít k významné ztrátě pohyblivosti. Svalstvo je zkrácené a napnuté a obvykle má spouštěcí body (bolestivé body). Mohou také existovat jasně viditelné nesprávné pozice, například a hrbáč, plochá záda nebo, v případě skolióza, jednostranný hrb. Články „Spouštěcí bodová terapie"A"Bolest při vdechování - fyzioterapie “by vás v tomto ohledu mohla také zajímat.

Příčiny

Bolest v hrudní páteři může mít různé příčiny. Většinou jsou posturální. Pokud zůstaneme v jedné a téže pozici po dlouhou dobu, naše svaly již nejsou dynamicky vyžadovány, stávají se křečovými.

Projekt krev oběh tkáně se zhoršuje a může nastat bolest. Pokud opakovaně zaujmeme stejnou pozici po delší dobu, může dojít ke ztrátě pohyblivosti a strukturální přestavbě zúčastněných struktur. Na začátku jde spíše o napjaté svaly, později přetížení nebo změny tkáně mohou způsobit bolest.

Protože v každodenním životě nebo během práce obvykle zaujímáme jednostranné polohy, bolest v hrudní páteři může být způsobeno napětím svalů, které jsou neustále pod stejným napětím. Našich 12 žebra jsou také připojeny k hrudní páteři. Zajišťují, že naše hrudní orgány jsou díky kostnímu opláštění bezpečnější, a zvyšují stabilitu hrudníku.

Projekt klouby prostřednictvím kterého žebra mohou být ucpány a způsobit bolest. Ve fyzioterapii se na jedné straně objevují pokusy léčit bolest symptomaticky. Toho lze dosáhnout pomocí aplikace tepla, elektroterapie nebo masáže.

Důležitější je však kauzální terapie, která se snaží najít a odstranit příčinu bolesti. Tato oblast fyzioterapeutické léčby pro truhla bolest páteře zahrnuje trénink držení těla, rady ohledně nastavení pracoviště, dlouhodobé strečink zkrácených svalů a posilování slabých svalů, stejně jako mobilizace kloubů. Obvykle se provádí specifická gymnastika k narovnání páteře.

Kostní a kloubní struktury mohou být také příčinou bolest v hrudní páteři. Naše páteř je v každodenním životě neustále vystavována výzvám a stresu, nese váhu našeho těla a zároveň odpovídá za mobilitu. S přibývajícím věkem se zvyšuje riziko degenerativních změn v páteři.

Na tělech obratlů a kloubech se tvoří kostní výběžky chrupavka opotřebovává se a meziobratlové ploténky ztrácejí výšku. To vše může vést k bolesti. Tato bolest je také často zpočátku vyjádřena reaktivně napnutými svaly.

Klouzavé disky v hrudní páteři jsou velmi vzácné, protože BWS je relativně stabilní kvůli kontaktu žebra a není tak citlivý na mechanické přetížení jako například mobilnější bederní páteř. Malpozice hrudní páteře, jako je a hrbáč or skolióza, může také způsobit bolest v hrudní páteři. Kloubní klouby mohou být také výchozím bodem pro bolesti v hrudní páteři.

12 párů žeber je spojeno s pravou a levou páteří a s přední částí hrudní kost kloubním / chrupavkovým způsobem. Klouby v hrudní páteři se mohou „zaseknout“ v důsledku akutního silného přetížení nebo chronického nadužívání. Reaktivní napětí okolních svalů, lokální a vyzařující bolest a dýchání mohou nastat potíže. Příčiny bolesti hrudní páteře by měly být identifikovány a stanoveny před zahájením fyzioterapie, aby bylo možné cílenou kauzální terapii.