Další fyzioterapeutická opatření Cvičení proti dutému hřbetu

Další fyzioterapeutická opatření

Kromě gymnastického cvičebního programu lze při léčbě dutých zad používat také manuální terapeutické mobilizační techniky. Ošetření napjatých svalů dolní části zad, často také gluteálních svalů a svalů zad stehno, doplňují aktivní část léčby. Ve zvláště závažných případech mohou korzety stabilizovat a ulevit dolní části zad.

Pokud není předepsáno lékařem, neměly by se nikdy nosit celý den, ale pouze v období velké námahy, aby nedošlo ke zbavení svalů jejich funkce. To by vedlo k dalšímu snížení již tak slabé stabilizační zády a břišní svaly. Pacienti mají často těžké stavy bolest ve spodní části zad, když večer leží v posteli, když se svaly pomalu uvolňují. Stupňovitá poloha, tj. Nižší noha pozici tak, aby kolenní kloub a kyčle jsou v úhlu 90 stupňů, je často vnímána jako velmi úleva a bolest- uvolnění. Aplikace tepla samozřejmě také pomáhá zmírnit napětí spojené s dutým hřbetem.

Shrnutí

In cvičení proti dutému hřbetuje třeba věnovat zvláštní pozornost pacientovi studium vnímat a vědomě napravovat jeho nesprávné držení těla. The břišní svaly, které jsou často příliš slabé, je třeba trénovat, aby se bederní páteř dostala ven z jejího nadměrného prodloužení. Svaly v dolní části zad jsou často napnuté a lze je uvolnit aktivními pohyby a strečink ale také prostřednictvím doplňkových pasivních opatření.

Pokud hrbáč kromě dutého hřbetu by měla být tato část také v cvičebním programu proti dutému hřbetu, protože jednotlivé části páteře se navzájem ovlivňují. The truhla svaly by měly být natažené, zatímco horní část zad a lopatka svaly by měly být posíleny, aby se zlepšila pohyblivost zad do vzpřímené polohy. Protože dutá záda má vliv i na ostatní klouby, jako jsou svaly kyčle a hýždí, je třeba při tréninku zohlednit i tyto svalové skupiny. Fyzioterapeut by měl vypracovat individuální tréninkový plán!