Další terapeutická opatření Syndrom karpálního tunelu - cvičení, která pomáhají

Další terapeutická opatření

Další opatření při léčbě syndrom karpálního tunelu obsahovat elektroterapie, Self-masáž pomocí fasciálního válce, lepením nebo nošením zápěstí dlaha k úlevě od postižené oblasti a také léčba krční páteře. Syndrom karpálního tunelu problémy se často spouští v této oblasti, kde střední nerv vystupuje mezi obratli a běží ve směru ruky. Mobilizace v této oblasti a posturální cvičení často přinášejí zlepšení.

Cvičení najdete v článku Mobilizační cvičení. Vhodná jsou také cvičení na mobilizaci nervů. Lékař může podat injekci kortizon pomoci snížit otoky, které mají protizánětlivé a bolest-redukční účinek na tělo.

Lepení a nošení dlahy je podrobněji popsáno níže. Pásky se vždy lepí předemstrečink struktur a v závislosti na systému je může uvolnit a uvolnit a také podporovat svalstvo. V případě syndrom karpálního tunelu, počáteční důraz je kladen na úlevu a relaxace zmírnit bolest.

Uveďte paži do následující výchozí polohy: Loket je natažený, vnitřek paže směřuje nahoru, konečky prstů jsou natažené směrem k podlaze, takže je zadní část ruky sklopena. Zde lze připojit dvě pásky. Na jedné straně je I-uzda přilepená přes oblast karpálního tunelu pomocí takzvané středové techniky, která vytváří prostor a uvolňuje tlak.

Druhá páska by měla uvolnit svaly flexoru. Za tímto účelem je na spodní straně dlahy použita delší uzda předloktí z dlaně ve směru lokte. Stabilizovat zápěstí, stejný systém lze aplikovat na hřbet ruky.

Všechny pásky lze kombinovat. A zápěstí dlaha je zvláště užitečná pro zmírnění nepříjemného nočního tlaku bolest způsobené syndromem karpálního tunelu. Udržuje zápěstí v neutrální rovné poloze, uvolňuje struktury a snižuje tlak. Karpní tunel je zúžen v zápěstí během flexe a extenze, což dále zvyšuje tlak v této oblasti. Dlaha se nosí, aby se těmto pohybům zabránilo, zejména během spánku.