Další terapeutická opatření Cvičení blokování ISG

Další terapeutická opatření

Kromě mobilizací, posilovacích cviků a masáží může pacient zlepšit své stížnosti teplem pomocí Blokování ISG. Teplo stimuluje metabolismus, zvyšuje odvod spalin a tím snižuje napětí ve tkáni. Lze použít tepelné omítky, polštáře na obilí nebo horkovzdušné radiátory.

Podpůrně může působit také sauna nebo teplá koupel. Na postižené svaly lze aplikovat náplasti krev během procesu se zvyšuje cirkulace. Navíc, plavání nebo pohyb ve vodě může mít pozitivní vliv na potíže, protože po určitou dobu dochází ke ztrátě tělesné hmotnosti.

Uvolnění adhezí fascií s role fascie je nyní také často používanou metodou, která je také velmi účinná. Jóga, Pilates nebo jiné jemné třídy cvičení se doporučují pro mobilizaci a jemné a důkladné posílení. Z lékařského hlediska bolest a blokování ISG je často předepsáno léky snižující zánět.

Shrnutí

Sakroiliakální kloub (ISG) je umístěn na konci bederní páteře. Tady je kříže artikuluje s ilem (kyčelní lopatka) přes malou kloubní plochu. Pohyb v tomto kloubu je minimální, ale může se rychle zablokovat nepříznivým pohybem nebo špatným krokem.

Vazy kolem kostních struktur pánve zajišťují stabilitu během pohybu. Svaly pocházející z pánve zajišťují stabilitu pánve při chůzi a minimální pohyb v kloubu. Krok do prázdna, a pánevní šikmo nebo nesprávný pohyb může vést k zablokování ISG, což je obvykle obtížné vyřešit.

Blokování ISG může být způsobeno nesprávným pohybem nebo „krokem do ničeho“. Často je nutná dlouhodobější léčba, protože několik svalů ztvrdne kvůli vysokému svalovému napětí v oblasti pánve, aby se ochránilo před dalšími zraněními. Jakmile terapeut zjistí, ve které nesprávné poloze se ISG nachází, lze jej mobilizovat a odpovídajícím způsobem s ním manipulovat.

Cvičení k posílení hlubokých břišních a zadních svalů k dosažení holistické stability jsou velmi důležitá. Kromě toho je posilování noha svaly a strečink zkrácených svalů je také důležité pro dosažení dlouhodobého zlepšení. Koordinace cvičení jsou také nezbytná pro intenzivní posilování, protože interakce několika svalových skupin je nesmírně důležitá. Pokud je svalstvo intenzivně trénováno, problémy v oblasti ISG se vyskytují méně často.

Uvolnění napětí v oblasti postižených svalů je možné jednoduše masáž nebo pomocí samoobslužného válečku na fascii. Aby se předešlo častému výskytu stížností, mělo by se konat pravidelné školení.