Další terapeutická opatření Bolest v prohlubni kolena, cvičení a terapie

Další terapeutická opatření

Velmi dobré pro bolest v dutina kolena jsou cvičení, která se provádějí v bazénu cvičení, protože vztlak vody ulevuje kolenní kloub. Zároveň odpor vody posiluje svaly díky většímu množství potřebné svalové práce. Cvičení najdete v článku Vodní gymnastika.

Manuál lymfy drenáž lze použít jako prostředek k rozpuštění lymfatické tekutiny. Studená terapie (kryoterapie) pro akutní záněty nebo revmatické záchvaty se také osvědčil v praxi. Pro lidi, kteří jsou velmi aktivní ve sportu, lze preventivně nebo terapeuticky použít k léčení sportovní masáže nebo techniky pro rozpuštění fascií.

Pokud trpíte osteoartrózou, jsou užitečná cvičení, která udržují stres na kolenní kloub minimální a zároveň umožňují pohyb v plném rozsahu pohybu. Pacienti trpící trombóza by měl provádět pomalé cviky stimulující oběh a vyvarovat se náhlých prudkých pohybů. Pro chronické bolest podmínky, elektroterapie lze také použít specificky ke zmírnění příznaků. V určitých případech jsou techniky z manuální terapie také užitečné k ovlivnění tekutin v kloubu chrupavka (např. závěsný stůl).

Shrnutí