Další možnosti léčby | Cvičení na artrózu loktů

Další možnosti léčby

Obvaz je užitečná terapie doplněk pro stávající loket artróza. V zásadě existují dva různé typy obvazů: Obvazy jsou vždy vyrobeny z pevného, ​​roztažitelného materiálu a jsou aplikovány kolem postižené oblasti. Na rozdíl od ortéz umožňují obvazy kloubu větší volnost pohybu, takže nedochází k výraznému úbytku svalstva.

Cílem použití obvazu je ochrana, úleva a stabilizace loketní kloub a zabránit jeho přetížení. Kompresní tlak vytvořený obvazem také pomáhá zmírnit bolest a podporovat lepší povědomí o těle. Malé gelové polštáře zabudované do obvazu vyvíjejí cílený tlak a masáž oddechnout si bolest a propagovat krev oběh.

  • Jednoduché formy se skládají z elastických pásků, které jsou obaleny kolem postiženého kloubu.
  • Častější variantou jsou prefabrikované obvazy vyrobené z kompresního úpletu.

V pokročilých fázích lokte artróza nebo pokud je kloub zvláště omezený nebo bolestivý, může být nutný chirurgický zákrok. Samotná operace je buď minimálně invazivní zákrok (artroskopie) nebo otevřená operace. V zásadě existují dva možné chirurgické cíle: Oprava: V tomto postupu jsou uvolněné struktury jako např chrupavka nebo části tkáně jsou odstraněny.

Přebytečná tekutina je odsávána z kloubu a chrupavka povrchy jsou vyhlazeny a vyleštěny. Protéza: Druhá možnost, která se používá hlavně v případě drastického poškození loketní kloub, je loketní protéza. Během operace loketní kloub je nejprve připraven k použití protézy odstraněním již nepotřebných struktur a přizpůsobením kosti protéze.

Poté se zavede protéza a rána se znovu uzavře. Po obou chirurgických zákrocích následuje přísný plán rehabilitační léčby, aby bylo možné kloub co nejdříve znovu založit.

  1. Oprava: Volné struktury jako chrupavka nebo části tkáně jsou odstraněny. Přebytečná tekutina je odsávána z kloubu a povrchy chrupavky jsou vyhlazeny a obroušeny.
  2. Protéza: Druhou možností, která se používá zejména v případě drastického poškození loketního kloubu, je loketní protéza. Během operace je loketní kloub nejprve připraven na použití protézy odstraněním již nepotřebných struktur a přizpůsobením kosti protéze. Poté se zavede protéza a rána se znovu uzavře.