Dobře pěšky v horkých dnech

Není pochyb - milujeme léto. Ale nejkrásnější období roku má bohužel i své vedlejší účinky: dlouhé jízdy autem, neustálé sezení nebo stání v horku nám bolestivě otékají nohy. S trochou wellness z kohoutku doma a správnou péčí však lze tento nedostatek rychle napravit. Dokonce i pastor Kneipp věděl o léčivých účincích voda. Při léčbě oteklé nohy a chodidla, lze tento prvek použít obzvláště efektivně.

Proč voda pomáhá na oteklé nohy?

Lékaři vysvětlují příznivý účinek tím, že jsou v pohodě voda aplikace vyvíjejí podněty na kůže. Minutové nervové body je přenášejí do středu nervový systém. Tedy mimo jiné je cyklus stabilizovaný a imunitní systém posílil. Kromě toho se takové koupele zvyšují krev oběh v chodidlech a nohou a tím působit proti žíla slabost.

Studená voda pro unavené nohy

Pokud se vaše obuv po dlouhém a horkém dni v práci sevře, jedna z nejlepších a nejrychlejších pomůcek pochází přímo z kohoutku. Oblékání kolen, šlapání vody a „Kneippovy punčochy“ jsou obzvláště osvědčené:

  • Při obsazení kolena jsou nohy a chodidla krátce osprchovány studený voda až do šířky ruky nad koleny. Důležité: Nezapomeňte na chodidla!
  • Pro osvěžující šlapání je vana plná po kolena studený vodu a vstoupil do ní na místě. Poté nohy nesušte, ale pouze otřete vodu - to posiluje účinek.
  • Pohodlí Kneippovy punčochy jsou obzvláště dobré k tomu, aby se vaše rozšířené žíly stáhly a osvěžily, až se vrátíte domů: Držte bavlněné ponožky studený vodou, vyždímejte je a dejte na 5 minut. Přitom si dejte nohy nahoru.

Kdo se vyhýbá studené vodě, může se alternativně uchýlit k vlažným koupelím na nohy s vhodnými přísadami do koupele. Obzvláště povzbuzující jsou mořská sůl- přípravky na bázi.

Vyživující svěžest

Po koupeli je třeba silně namáhané nohy hýčkat speciálním krémem na nohy. Ideální jsou výrobky, které mají jak pečující, tak dezodorační účinek a poskytují uklidňující vlhkost drsným, suchá kůže. Pokud problémové nohy stále potřebují extra svěžest, doporučuje se použít gel na nohy. Výhoda: Absorbuje se rychle a beze zbytku a také příjemně chladí.

Dopřejte si takovou wellness péči o nohy každý den - tak se dostanete přes léto do dobré kondice. Pokud jste celý den na nohou, nesmíte zapomenout na další důležitý detail: pohodlnou obuv.