Hallux valgus - co to je přesně? | Cvičení Hallux valgus

Hallux valgus - co to je přesně?

A Hallux valgus je nesprávná poloha palce na noze, když má výrazný ohyb do strany u základního kloubu. Výsledkem je, že se palec a druhý prst stále více dotýkají a dochází k odchylce podélné osy nohy. Toto nesprávné umístění zůstává trvalé a často způsobuje bolest. Jak moc bolest pacient trpí, nezávisí na rozsahu Hallux valgus, protože i méně výrazný hallux valgus může způsobit extrém bolest. Změněná podélná osa chodidla vede ke změně vzorce chůze a opotřebení prstů, což dříve či později způsobí buď bolest v postižené oblasti, nebo dokonce nepohodlí v celém těle, protože změněný vzor chůze také ovlivňuje vzestupný řetěz.

Způsobit

Ve většině případů Hallux valgus nakonec se vyvine do tuhý koudel (artróza v metatarsofalangeální kloub palce na noze). Hallux valgus je jedním z nejčastějších onemocnění nohou a lze jej léčit konzervativně nebo chirurgicky. Příčina hallux valgus může být odlišná.

Často si člověk všimne familiárního napětí, tj. Generací před tím, než měl problémy s palcem na noze. Proti této rodinné zátěži bohužel nelze nic dělat, protože změna spočívá v genetickém materiálu. Lze však udělat něco proti jiné příčině, nošení špatných bot.

Zejména nošení vysokých špičatých bot u žen může z dlouhodobého hlediska způsobit hallux valgus. Jako přední noha je vtlačen do boty, střední noha oblast je komprimována a přední noha výsledkem je posun, který ukazuje typickou změnu. To je také důvod, proč má problémy s hallux valgus více žen než mužů. Další malposition nohou může být také příčinou hallux valgus. Zploštění příčného oblouku v klínovité noze zajišťuje zvýšené napětí na přední noha, což může vést k hallux valgus.