Bolesti hlavy způsobené krční páteří Bolest způsobená krční páteří

Bolesti hlavy způsobené krční páteří

Bolesti hlavy může být spuštěna krční páteří. Známá je takzvaná tenzní bolest hlavy, kterou lze vyvolat napětím šortky hlava a krk svaly, ale také svaly oblasti ramen a krku. Pravděpodobně je tkáň zásobována méně dobře krev v důsledku zvýšeného svalového napětí.

Příčinou bolest proto mohou být svaly přímo na zadní straně hlava, ale citlivý nervy vznikající tam může být také podrážděno zvýšeným napětím a spouští bolesti hlavy. Hlavní týlní nerv, který se vynořuje z druhého krční páteř a dodává zadní část hlava zezadu do středu lebkaje třeba zmínit zejména. Bolesti hlavy vyvolané krční páteří, jednostranné držení těla, např. při práci u počítače, nejvíce jsou trhané pohyby, které mohou vést ke svalovému napětí, nesprávně umístěné obratle (blokády), degenerativní změny a herniované disky nebo zvýšený svalový tonus vyvolaný stresem časté příčiny bolestí hlavy.

Napětí, bolesti hlavy může nastat také ráno, pokud jste se v noci „ztratili“. The bolest může nastat na jedné straně nebo na obou stranách a obvykle probíhá od krk do středu lebka. Máte bolesti hlavy? -

Cervikální problémy čelistí

Náš temporomandibulární kloub úzce souvisí s krční páteří a je často také kombinován do funkční jednotky s krční páteří. Rozlišuje se mezi vzestupnými a sestupnými příznaky počínaje od temporomandibulární kloub. Ve vzestupném řetězci příznaků způsobuje problém krční páteř nebo pod ní problém temporomandibulární kloub, zatímco v sestupných symptomů, temporomandibulární kloub ovlivňuje krční páteř a páteřní části pod ním.

Často je těžké najít příčinu komplexu příznaků (hlava a krk bolest, zvonění v uších, poruchy zraku, viz výše). Temporomandibulární kloub by nemělo být zapomenuto při hledání příčiny. Polohu temporomandibulárního kloubu lze změnit broušením zubů nebo sevřením zubů (např. V noci nebo pod napětím), což automaticky ovlivňuje polohu horní hlavy klouby.

Zvýšený svalový tonus žvýkacích svalů ovlivňuje také krční páteř. Zlomený nebo vyčnívající zub, korunka, která není přesně nasazená nebo podobná, také vede k malým, ale důležitým změnám v biomechanice temporomandibulárního kloubu a může mít zásadní dopad na krční páteř. Přesnou diagnostikou, např. Otisky zubů nebo tváří, vyšetřením temporomandibulárního kloubu a okolního svalstva, lze temporomandibulární kloub identifikovat jako příčinu nebo účastníka problému krční páteře. Ošetření se provádí po zubním vyšetření pomocí dlah a fyzioterapeuticky ošetřením funkční jednotky krčního a čelistního kloubu. V případě poruchy čelisti nebo krční páteře související se stresem je třeba zvážit také relaxační nebo psychologickou léčbu.