Hořící v obličeji - Co je za tím?

Definice Pálení v obličeji může mít různé příčiny a může být doprovázeno řadou dalších příznaků. Jako spouštěče je představitelné podráždění pokožky kosmetikou, suchou pokožkou nebo dokonce alergií. Další možnou příčinou jsou pásový opar na obličeji, který v postižené oblasti způsobuje malé puchýře naplněné tekutinou. Navíc některé… Hořící v obličeji - Co je za tím?

Diagnóza pálení v obličeji | Hořící v obličeji - Co je za tím?

Diagnostika pálení v obličeji Pokud pocit pálení v obličeji přetrvává, měl by se pacient nejprve poradit s rodinným lékařem. Když se podíváte na kůži a zeptáte se na přesné příznaky, lze vyvodit první závěry o spouštěči. Šindle nebo neuralgie trojklaného nervu se tedy vždy vyskytují na jedné straně. Ve zvláštních případech (např.… Diagnóza pálení v obličeji | Hořící v obličeji - Co je za tím?

Terapie pálení v obličeji Hořící v obličeji - Co je za tím?

Terapie pálení v obličeji Léčba pálení v obličeji závisí na základní příčině. Pokud je pálení způsobeno kožním onemocněním, jako je neurodermatitida, může dermatolog předepsat speciální zklidňující krémy (např. Kortizonové přípravky). V případě suché pokožky pravidelná aplikace bohatého hydratačního krému, např ... Terapie pálení v obličeji Hořící v obličeji - Co je za tím?