Lze aterom léčit nechirurgicky? | Atheroma - to musíte vědět!

Lze aterom léčit nechirurgicky? Někteří lidé, kteří se chtějí vyhnout malé operaci, se snaží aterom uzdravit pomocí homeopatie. Homeopatie je nauka, která se zaměřuje spíše na léčbu celého člověka, než jen na nemoc. Snaží se léčit predispozici, která člověku umožnila vyvinout konkrétní nemoc. … Lze aterom léčit nechirurgicky? | Atheroma - to musíte vědět!

Atheroma v genitální oblasti Atheroma - to musíte vědět!

Aterom v genitální oblasti Atheromy v genitální oblasti jsou také neškodné a nemusí nutně vyžadovat terapii. Mnoho lidí však považuje ateromy v genitální oblasti za rušivější než v jiných částech těla. V závislosti na jejich umístění může aterom vést k omezení pohlavního styku. Za určitých okolností toto omezení… Atheroma v genitální oblasti Atheroma - to musíte vědět!

Atheromy v podpaží | Atheroma - to musíte vědět!

Atheromy v podpaží Atheromy se mohou vyskytovat i v oblasti podpaží. Alternativně by v případě zarudlého bolestivého otoku v podpaží měly být brány v úvahu také zduřené lymfatické uzliny. Podobně může někdy vypadat i akné inverzní. Acne inversa je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které může vést k abscesům (hnisavé dutiny)… Atheromy v podpaží | Atheroma - to musíte vědět!

Co dělat, když praskne aterom? | Atheroma - to musíte vědět!

Co dělat, když praskne aterom? Občas se může otevřít aterom. Je důležité vědět, že prasknutí není lék na aterom. Pokud se hnis vyprázdní, lze ránu opláchnout dezinfekčním prostředkem na rány a zánět lze zadržet. V každém případě je třeba vyhledat lékaře. Tento lékař… Co dělat, když praskne aterom? | Atheroma - to musíte vědět!

Měli byste brát antibiotika v případě ateromu? | Atheroma - to musíte vědět!

Měl by člověk brát antibiotika v případě ateromu? Bakteriálně infikovaný aterom nesmí být operován ve zaníceném stavu. V takovém případě může být nutné, aby lékař nejprve předepsal vhodné antibiotikum. Jakmile se zánět zhojí, aterom lze poté chirurgicky odstranit. Je důležité si uvědomit… Měli byste brát antibiotika v případě ateromu? | Atheroma - to musíte vědět!