Co je tonzilitida?

Palatinové mandle, hovorově nazývané pouze mandle, jsou umístěny laterálně v zadní části úst a hrdla. Jsou vidět, když jsou ústa dokořán. Oba palatinové mandle jsou zanícené při akutní palatinové tonzilitidě. Jsou bolestivě oteklé, zarudlé a pokryté typickými žluto-bílými povlaky. Zánět mandlí může postihnout kohokoli, ale vyskytuje se ... Co je tonzilitida?

Tyto příznaky mi říkají, že mám zánět patra | Co je tonzilitida?

Tyto příznaky mi říkají, že mám zánět na patře. Tonzilitida se obvykle pozná podle náhlého nástupu bolestivého polykání a bolesti v krku. Častá je vysoká horečka a výrazně snížený celkový stav. Mandle bobtnají zánětlivě, stávají se jasně červenými a obvykle mají bílou, našedlou nebo nažloutlou… Tyto příznaky mi říkají, že mám zánět patra | Co je tonzilitida?

Tím se palatinová tonzilitida liší od faryngitidy | Co je tonzilitida?

Tím se palatinová tonzilitida liší od faryngitidy Tonzilitida je infekce párových palatinových mandlí, které leží laterálně v zadní dutině ústní. Na rozdíl od palatinových mandlí nejsou faryngální mandle při otevřených ústech vidět. Je umístěn centrálně na zadní stěně hrdla nad… Tím se palatinová tonzilitida liší od faryngitidy | Co je tonzilitida?

Hořící patro

Úvod Pocit pálení v patře může být příznakem různých příčin. Často existuje jasný spouštěč pocitu, jako je mírné popálení při konzumaci příliš teplého jídla. Ale také pomalejší, tj. Ne akutní nebo náhle se vyskytující procesy, mohou způsobit pálení na patře. Například zánět… Hořící patro